הלוואה למטרת יבוא מסין

הצמיחה העולמית במערב אירופה ובארה”ב הצטמצמה מאד בשנים האחרונות. העולם מחפש כעת את הקטר החדש שיוציא את הכלכלה העולמית מן המיתון שאליו היא נקלעה ופונה מזרחה, ליבשת אסיה. כלכלת סין יכולה בהחלט להוות מנוע צמיחה משמעותי, ולראיה, הצמיחה בה ממשיכה להיות גבוהה למדי, בקצב של כ-7% בשנה (אם כי גם היא נמצאת בהאטה מסוימת).

גלובוס

סין היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם וחלק גדול מן ההצלחה הפיננסית שלה קשור לכמויות היצוא והדרך בה היא מנצלת את המשאבים האנושיים העצומים הקיימים במדינה. היבואנים בישראל גם הם מגדילים כל הזמן את כמות הסחורה המיובאת מסין ומנצלים את הפרשי עלות הייצור כדי לגרוף רווחים במקרים רבים.

עם זאת, לעיתים מסוימות, יבואנים, כמו בעלי עסקים אחרים, יכולים להיתקל בקשיי קבלת אשראי. קשיים אלו הם קריטיים במיוחד ליבואנים, מכיוון שהם מסתמכים על הלוואות כדי לממן את ההוצאות הראשוניות, עד קבלת התמורה עבור המוצרים המיובאים.

נבדוק היכן בכל זאת ישנה אפשרות לגיוס אשראי עבור יבואנים מסין.

הלוואה למטרת יבוא מסין מהבנקים

הבנקים הגדולים מציעים הלוואות ליבואנים מסין בתנאים הבאים:

  • סכום האשראי המבוקש צריך להיות החל מ-300 אלף ועד חמישה מיליון ₪, כאשר אופן ההחזר מתבצע תוך תקופה קצרה יחסית של 12 חודשים וישנה גם אפשרות לקבל גרייס על הקרן למספר חודשים. יש לציין כי גובה הריבית והדרישה לביטחונות נתונים לשיקול הסניף, הכול בהתאם למאפיינים האישיים של היבואן.
  • מטרת ההלוואה במקרה זה היא לאפשר ליבואן לעמוד בהוצאות הראשוניות של יבוא חומרי גלם, מכונות או מוצרי צריכה וזאת עד לקבלת התמורה עבור המוצרים המיובאים (זוהי מעין הלוואת גישור קצרת מועד). האשראי בבנקים רלוונטי בעיקר ליבואנים שמחזור עסקיהם גדול מ-20 מיליון בשנה.
  • האשראי הוא זמין בבנקים במטבע ישראלי וגם במט"ח, כאשר הריבית נגבית על בסיס ריבית פריים במקרה של אשראי בשקלים או על בסיס ליבור במקרה של מטבע זר. בנוסף לכך, הבנק ידרוש לעיתים את ביצוע העסקה באופן דוקומנטארי. כלומר, היבואן יצטרך לספק מסמכים המעידים על המוצרים שהוא מייבא ועל העלות שלהם.

הלוואה למטרת יבוא מגופים חוץ בנקאיים

מעבר לאשראי שניתן לקבל מן הבנק, אופציה נוספת היא לפנות לחברות האשראי הגדולות, גופי הביטוח והעסקים הפיננסיים הפרטיים שמציעים הלוואות עסקיות למטרות שונות. יש לציין כי האשראי שניתן לקבל בגופים חוץ בנקאיים הוא גמיש יותר מבחינת תנאי ההחזר, אפשרויות לתקופת גרייס ופריסה לטווח ארוך יותר. עם זאת, מכיוון שלרוב מדובר על הלוואות בסכומים גבוהים במיוחד, בדרך כלל יהיה צורך להציג רמת ביטחונות משמעותית או ערבים להחזר מסודר של ההלוואה.

אנו במרכז למימון עסקי מוכנים להציע לך את האפשרויות המשתלמות ביותר של קבלת הלוואה למטרת יבוא מסין, בין אם זה מבנקים או גופים חוץ בנקאיים. השאר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר בהקדם האפשרי.