הלוואות לעסקים במשבר

כל חברה עסקית, ובעיקר עסק קטן יותר אשר נמצא בתחילת דרכו, יכולה להיתקל בקשיים שונים בתחילת דרכה. קשיים אלו יכולה לנבוע מרעיון עסקי לא מוצלח, השקעה לא נבונה, לחץ מן המתחרים או מצב מקרו אקונומי קשה. בכל אופן, הבעיות שחווה העסק מתבטאות לרוב בירידת רווחים וכניסה למצב מסוכן של גירעון.

גרף הכנסה של עסק במשבר

מכיוון שבנקים אינם ששים לתת הלוואה לעסק במשבר, על בעלי החברות לחפש אופציות אחרות מחוץ למערכת הבנקאית. אז מהן האפשרויות שעומדות בפני בעלי העסקים כדי לצאת מן המצב הזה?

הלוואות לעסקים במשבר מקרנות ממשלתיות ופילנתרופיות

מגזר עסקי יציב ומתפתח הוא אינטרס חשוב מאד של המדינה, לכן ישנן תכניות סיוע שעוזרות לעסקים שנקלעו לבעיות כספיות ומתקשות להגיע לאיזון תקציבי. ניתן, לדוגמא, לציין את הקרן בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים, אשר מציעה מסלול מיוחד של הון חוזר ומתאימה לחברות עם מחזור עסקים שאינו עולה על מאה מיליון ₪.

במסגרת המסלול, חברות שנמצאות במצב פיננסי קשה, יכולות להגיש בקשה ולקבל ערבות מהמדינה כלפי הבנק המלווה. לאחר שהערבות כבר קיימת, בעל העסק יכול לפנות לגוף הפיננסי שעובד עם הקרן ולקבל הלוואה ביתר קלות. הריבית הינה אטרקטיבית למדי יחסית לאופציות אחרות בשוק (שגם כך אינן רבות) ופריסת התשלומים נעשית עד לתקופה של חמש שנים.

הלוואות לעסקים בקשיים מגופים חוץ בנקאיים

אפשרות נוספת שקיימת עבור בעלי העסקים, היא פנייה לגופים פיננסיים אשר אינם נתונים לרגולציה כה הדוקה כמו הבנקים (גופי ביטוח, חברות כרטיסי אשראי, עסקים שמעניקים הלוואות עסקיות). בעל העסק יכול גם לבחור בדרך כלל מבין מגוון רחב מאד של מסלולים ולהתאים את ההחזר החודשי של ההלוואה על פי הצרכים שלו.

מכיוון שגופים אלו יכולים לגבות ריבית גבוהה יותר ולהיות גמישים יותר במאזני האשראי שלהם, סביר להניח שהם יהיו מוכנים להעניק הלוואה גם לחברות שנמצאות בבעיות כספיות זמניות, וזאת לעומת הבנקים הקשיחים יותר.

במידה ויש לך שאלות נוספות, אנו במרכז העזרה לעסקים נשמח להפנות אותך למומחים בתחום ללא שום עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.