הלוואה בערבות המדינה לבר

צעירים רבים חולמים על פתיחת בר כדי ליהנות מעסק משגשג ועל מנת להיכנס לענף חיי הלילה. בעת הקמת בר חשוב לגייס את המימון הנדרש להקמת העסק, יש לבחור מיקום מנצח, להשקיע בשיווק ובמיתוג הבר וליצור קשרים עם ספקים שונים. מימון לפתיחת בר חדש אפשר לקבל מבנקים מסחריים, מחברות מימון ומקרנות מימון בערבות המדינה או קרנות אחרות.

אנשים מבלים בבר

חשוב לזכור כי מדי שנה נסגרים עסקים רבים בישראל, ביניהם גם ברים שלא הצליחו בגלל לקוחות מועטים, רווחיות נמוכה, ניהול כושל, הוצאות גבוהות מדי ועוד. לכן, חשוב לפנות לייעוץ מקצועי על מנת לתכנן את הקמת הבר וליהנות מליווי של יועץ פיננסי מנוסה.

ענף הברים בישראל

ענף הברים בישראל הוא דינמי ותחרותי, על פי ההערכות יש במדינה כ-1,000 ברים, נתון זה אינו כולל את המסעדות ומקומות הבילוי המשנים את עורם בשעות הערב והופכים לפאב. כדאי לדעת כי מחירי האלכוהול בישראל הם מהגבוהים ביותר בעולם, לבטח במדינות ה-OECD, לכן רבים משוכנעים כי פתיחת בר היא השקעה בטוחה ומשתלמת. את האלכוהול אפשר לרכוש בהקפה, זהו עסק המכניס כסף מרגע פתיחתו, בעיקר מזומן, אך המציאות מוכיחה כי ענף הברים הוא אחד התחרותיים והמסוכנים ביותר, וכשליש מהברים אינם מצליחים להתקיים ורבים מהם נסגרים כבר לאחר שנה.

פתיחת עסק בתחום הברים

פתיחת עסק חדש בתחום חיי הלילה והברים, מחייבת את היזם לקבל החלטות חשובות כדי להצליח. כאמור, רבים משוכנעים כי בר הוא עסק רווחי ומשתלם, הם נמשכים לתחום בגלל אהבתם לחיי הלילה, אך אז הם מגלים כי מדובר בעבודה קשה וברווחיות יחסית נמוכה בגלל הוצאות רבות. ללא ניהול נכון ותקין של הבר, העסק צפוי להיסגר ולהסב הפסדים גדולים לבעלים. לכן, אין לוותר על יועץ פיננסי המלווה את היזם בשנה הראשונה לפתיחת הבר, וכמובן בעת תכנון העסק.

עלות פתיחת בר עשויה להסתכם בסכום גבוה, במיוחד אם שוכרים מקום במרכז העיר ובמוקד חיי הלילה באזור. מעבר לעלויות שכר הדירה יש להשקיע בציוד, בעיצוב, בפרסום, במיתוג הבר החדש וכמובן לשלם בזמן לעובדים ולספקים.

יש ברים מצליחים בכל הארץ, לא רק בתל אביב, ההצלחה שלהם תלויה בניהול תקין ומקצועי, בקונספט מיוחד ומקורי, ובעיקר בהתמדה ובעבודה קשה. מי שחולם על פתיחת עסק כדי לעשות מכה יכול לשכוח מכך, ניהול בר מחייב השקעה עצומה כל הזמן, עד ליצירת מוניטין ולגיבוש קהל לקוחות נאמן ועקבי.

בניית תוכנית עסקית לבר

כדי לפתוח בר חדש חשוב להכין תוכנית עסקית בעזרת אנשי מקצועי מיומנים ומנוסים. התוכנית העסקית מתווה את הדרך ליזם, היא כוללת פרקים שונים בנושאים כמו מימון, שיווק, תזרים, סקירת שוק, תחרות, אחוזי רווחיות בר ומידע נוסף. התוכנית העסקית מאפשרת להגדיר מטרות ברות השגה, מעקב אחר פעילות העסק ותזרים המוזמנים ועוד.

כדי לקבל מימון לפתיחת בר ולצורך גיוס אשראי לבר חדש או קיים, יש להגיש תוכנית עסקית מקצועית לבנק, לחברות המימון או לוועדת האשראי של קרן המימון.

כמה עולה לפתוח בר

עלות פתיחת בר יכולה להגיע למאות אלפי שקלים ולמעלה מכך. ניתן לחסוך עלויות באמצעות רכישת ריהוט וציוד יד 2, ברים רבים נסגרים מדי שנה, זו הזדמנות לרכוש את הציוד שלהם בחצי מחיר כדי להוזיל את עלויות הקמת העסק. עלות ההקמה משתנה בהתאם לפרמטרים רבים כמו שכר דירה, מיקום, השקעה בעיצוב ובציוד, עלויות כוח אדם ופרסום וכדומה.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בר

כדי לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בר חדש, יש להכין תוכנית עסקית ולהגיש בקשה מסודרת עם כל המסמכים הנדרשים. עם זאת, חשוב לזכור כי ענף הברים נחשב יחסית למסוכן, לכן ועדות האשראי של קרנות המימון בערבות המדינה אינן ממהרות להעניק הלוואה ליזמים. לכן, כדאי להגיש את הבקשה בעזרת יועץ עסקי מנוסה, יש פתרונות מימון נוספים כמו קרנות של הסוכנות היהודית ועוד.

מומלץ להגיש בקשה לקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, הקרן מציעה הלוואה נוחה עד 500,000 ש"ח להקמת עסק חדש, במידה ומעוניינים לפתוח בר בפריפריה, ובעיקר ביישובים המוגדרים כאזור עדיפות לאומית, יש קרנות נוספות אליהן ניתן לפנות.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לבר קיים

בעלי ברים המעוניינים להשקיע בעסק או זקוקים להלוואה בתנאים נוחים לצורך מימון הון חוזר או להרחבת ולשיפוץ העסק הקיים, יכולים לקבל הלוואה בבנק שלהם או מבנקים מסחריים אחרים. כדאי להשוות את תנאי ההלוואה להצעות מחברות מימון חוץ בנקאית. במקרים מסוימים עדיף לבעלי הבר לקחת הלוואה חוץ בנקאית שאינה פוגעת במסגרת האשראי, וכך נמנעים מלחץ מיותר, מביורוקרטיה מתישה ואפשר לקבל את ההלוואה במהירות, לכל מטרה, ללא ערבים או בטחונות.

טיפים לפתיחת בר

  • יש לבחור מיקום מרכזי
  • מומלץ לפנות ליועץ עסקי כדי לקבל החלטות נכונות
  • חשוב לבדוק מהי התחרות באזור בו מעוניינים לפתוח בר
  • יש לגבש קונספט מקורי כדי למשוך לקוחות חדשים

למידע נוסף בנושא הלוואה בערבות המדינה לבר וכדי לקבל מימון אטרקטיבי לפתיחת בר חדש או לעסק קיים, השאר פרטיך באתר. המומחים של מרכז העזרה לעסקים יסייעו לך לקבל מימון לפתיחת בר בתנאים הנוחים והמשתלמים ביותר.