קבלת אשראי ומימון בבנק

העמדת מסגרת אשראי בנקאית טומנת בחובה הגדרת הגבול של האשראי הניתן ללקוח הפרטי או העסקי של הבנק. עד לאחרונה המסגרת הבנקאית הייתה גמישה למדי והבנקים למעשה ניצלו את העובדה שלקוחות מסוימים נכנסו לאוברדרפט גדול וגבו מהם סכומים גבוהים על ריבית. בשלב מסוים, בנק ישראל החליט להתערב לקבוע תקנה ברורה על איסור חריגה ממסגרת האשראי שנקבעה מראש. כיום כל לקוח בנקאי מחויב לעמוד בתנאי המסגרת שלו או להגיש בקשה לשנות את גובה האשראי המאושר.

איש עסקים מחשב אופציות של קבלת אשראי ומימון בבנק

מסגרת אשראי בנקאית ללא בטחונות

המסגרת המאושרת לכל אדם פרטי או בעל עסק נקבעת על פי המאפיינים האישיים שלו, כגון הכנסות חודשיות, היסטוריית אשראי, רווחים צפויים, נכסים קיימים, הוצאות קבועות ועוד. יש לציין, כי אין בדרך כלל צורך בביטחונות בשביל לקבל מסגרת אשראי ראשית, אך קיימות גם מסגרות משניות וחריגות (במקרה של צ'קים שיורדים מהחשבון, לדוגמא). כדי לקבל אישור מהבנק ליצירת מסגרת חריגה, לעתים קיים צורך בהעמדת ביטחונות.

קבלת אשראי ומימון בבנק

רבים מהלקוחות אינם מודעים לכך, אך המסגרת הבנקאית היא הלוואה לכל דבר. יותר מכך, תנאי הריבית של כניסה לאוברדרפט עד גובה המסגרת הם אינם משתלמים ללקוח יחסית לסוג הלוואות אחרות. מכיוון שכך, טוב יעשה כל לקוח עסקי או פרטי שמוצא את עצמו במינוס לעתים קרובות, אם יפנה לפקידי הבנק בבקשה לאשראי מסוג אחר.

במקרים רבים, פקידי הבנק יאשרו את בקשת האשראי שלכם לסגירת המינוס, וזאת בתנאי שיש לכם הכנסות חודשיות קבועות והיסטוריית אשראי תקינה. כך תוכלו לחסוך משמעותית בעלויות שלכם ואף תעמוד לרשותכם האופציה לפרוע את ההלוואה בשלב מוקדם יותר במידת הצורך.

מסגרת אשראי מהירה לעסקים

כל חברה שיש לה הכנסות והוצאות זקוקה לעתים מסוימות לאשראי, שכן היא מחויבת לספקים, נתוני שירותים שונים, משכורות והוצאות קבועות. צד ההכנסות, לעומת זאת, אינו קבוע ותלוי במשתנים רבים שאינם תלויים ישירות בבעל העסק.

כדי לספק את הנזילות הכספית הדרושה לעסק, בעלי החברה יכולים לפנות בבקשת העמדת מסגרת אשראי מהירה לעסקים. עם זאת, כפי שכבר כתבנו, התנאים של מסגרת כזאת יהיו בדרך כלל פחות אטרקטיביים ללקוח. מכיוון שמדובר על מסגרת אשראי ולא הלוואה רגילה, הריבית תהיה גבוהה יותר מאפיקי אשראי אחרים. בנוסף לכך, יש כאן סיכון אשראי גבוה יותר לבנק שכבר קבע מסגרת ראשית לעסק וכעת משנה את גובה האשראי המאושר ללא שינוי של ממש במאפייני החברה.

כלומר, מסגרת אשראי היא דרך לגיטימית לקבל אשראי מהבנק, אך לרוב ניתן למצוא דרכים אטרקטיביות וזולות יותר לגייס הלוואות. במידה ואתה מעוניין לקבל מידע נוסף בנוגע לאפשרויות של קבלת אשראי ומימון בבנק, אנו במרכז למימון עסקי עומדים כאן לשירותך. כדי לחסוך זמן וכסף, פנה אלינו כבר היום. השאר את פרטיך באתר והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.