הלוואה בערבות המדינה לגלידריה

גלידריות נחשבות לעסק משתלם ורווחי, ענף הגלידות מגלגל מעל 2 מיליארד ₪ בשנה, כאשר הצרכן הישראלי נוהג לאכול גלידות בעיקר מחוץ לבית – בקיוסקים, בגלידריות ובמקומות הסעדה ופנאי. כיום, ניתן לפתוח גלידריה חדשה ולשווק גלידות מתוצרת מקומית או גלידות מיובאות, בשנים האחרונות ניתן למצוא גם רשתות מתמחות ואפשר לרכוש זכיינות.

אדם שם כדור גלידה בגביע

ענף הגלידריות בישראל

ענף הגלידריות בישראל הולך ומתפתח במהירות, ישראלים רבים קונים גלידות איכותיות בעסקים המתמחים. כיום, בכל יישוב ניתן למצוא לפחות גלידריה אחת, מעבר לאפשרות לרכוש קרטיבים, ארטיקים וגלידות נוספות בקיוסקים, בבתי קפה, בפיצוציות ובמקומות נוספים. כדאי לדעת כי הצרכן הישראלי מעדיף לרכוש גלידה איכותית בגלידריה, לכן זהו שוק בהתפתחות, ויזמים רבים נכנסים אליו. עם זאת, השוק תחרותי וחשוב לבחור מיקום מרכזי עם תנועה גדולה של לקוחות פוטנציאליים.

חשוב לדעת כי ישראלים רבים מעדיפים לרכוש גלידות בוטיק איכותיות למרות שמחירן גבוה יותר, כמו כן למרות התדמית של עסק עונתי המתקיים רק בקיץ, יש לגלידריות קהל עקבי ונאמן גם בשאר העונות. עם זאת, מחצית מהמכירות בעסק הן בקיץ והשאר באביב, בסתיו ובחורף.

פתיחת עסק בתחום הגלידריות

פתיחת גלידריה חדשה מחייבת השקעה לא קטנה. עלות פתיחת עסק בתחום הגלידריות יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפי ₪, בהתאם למיקום, גודל הגלידריה, עלות ההשקעה בציוד ובשיווק וכדומה. בעת פתיחת עסק חדש בתחום הגלידריות חשוב להיות מודעים לסיכונים ולקבל החלטות נכונות ושקולות, כמו גם לבחור בפתרונות מימון לפתיחת גלידריה בתנאים נוחים כדי להימנע מקשיי תזרים.

בניית תוכנית עסקית לגלידריה

ברוב המקרים, יזמים המעוניינים לפתוח גלידריה חדשה זקוקים לפתרונות אשראי ומימון אטרקטיביים. כדי לגייס את המימון הנדרש להקמת עסק חדש או להשקעה בעסק קיים, יש לבנות תוכנית עסקית לגלידריה בעזרת אנשי מקצוע מנוסים. התוכנית העסקית מתווה את דרכו של היזם ומאפשרת לו לקבל החלטות נכונות בתקופת הרצת העסק ולאחר מכן, תוכנית עסקית כוללת בין השאר סקירת שוק, תחרות, אחוזי רווחיות גלידריה, תזרים מזומנים, עלויות ופתרונות מימון ועוד.

כמה עולה לפתוח גלידריה

עלות פתיחת גלידריה משתנה על פי פרמטרים רבים כגון מיקום וגודל העסק, רכישת ציוד כמו מקררים, מקפיאים וכדומה. כמו כן, עלות הפתיחה של עסק חדש בתחום הגלידריות משתנה בהתאם להוצאות הפרסום והשיווק, כוח אדם, רישוי עסקים, עלויות מימון וכיוצא בזה.

ניתן לפתוח גלידריה קטנה בעלות יחסית נמוכה של כמה עשרות אלפי שקלים, אם מעוניינים לפתוח מקום גדול בעיצוב מקורי ומלהיב, ההשקעה גבוהה בהרבה ועשויה להגיע למאות אלפי שקלים ולמעלה מכך.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת גלידריה

מימון לפתיחת גלידריה ניתן לקבל מגופים פיננסיים שונים, ביניהם בנקים מסחריים, חברות מימון פרטיות או דרך אחת מקרנות המדינה. כדי לקבל הלוואה נוחה דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה יש למלא טופס ולצרף מסמכים שונים כגון תוכנית עסקית מקצועית, עלויות ציוד, שכ"ד ועוד. את הבקשה להלוואה מקרנות מדינה יש להגיש לגוף המתאם. נציגי הגוף המתאם יתאמו עמכם פגישה ובמידה ויחליטו לאשר את בקשתכם המשך הטיפול יעבור לבנק בו תבחרו מתוך רשימה אפשרית. ועדת האשראי של הקרן בערבות המדינה תחליט על גובה ההלוואה ותנאיה, דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים ניתן לקבל עד 500,000 ₪ להקמת גלידריה חדשה, לתקופה של 5 שנים בריבית אטרקטיבית.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לגלידריה קיימת

אם יש בבעלותכם גלידריה קיימת תוכלו לקבל הלוואה דרך הבנק או מבנק מסחרי אחר, במקרים מסוימים עדיף לכם לקחת הלוואה חוץ בנקאית. הלוואה דרך הבנק פוגעת באובליגו ואתם עלולים להיות נתונים תחת לחץ של פקידי הבנק, לכן כדאי לדעת כי הלוואה חוץ בנקאית נחשבת לפתרון נוח ומהיר, את ההלוואה אפשר לקבל מחברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר ממשרד האוצר, בהתאמה מושלמת לצרכים הייחודים שלכם.

טיפים לפתיחת גלידריה

  • גיוס אשראי לגלידריה רק בעזרת יועץ פיננסי מנוסה
  • בחירת מקום היא קריטית להצלחת העסק
  • כדאי להשקיע בעיצוב מקורי
  • יש ליצור בידול מגלידריות מתחרות באזור

צוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים יסייע לכם לקבל הלוואה בערבות המדינה לגלידריה, או לבחור פתרונות מימון אטרקטיביים נוספים. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית ומותאמת אישית.