הלוואה בערבות המדינה לשטיפת מכוניות

ענף שטיפת המכוניות בישראל מגלגל כ-200 מיליון ₪ בשנה. יש בענף כ-250 תחנות לשטיפת מכוניות, ובסך הכל מועסקים בענף זה כמה מאות עובדים קבועים ועוד כמה מאות עובדים זמניים. כדאי לדעת כי העלות הממוצעת בישראל לשטיפת מכונית היא כ-40 ₪, רוב ההכנסה של מכוני שטיפת המכוניות מגיעה מלקוחות עסקיים כמו חברות ליסינג, סוכנויות רכב וטרייד אין ומחברות המחזיקות צי רכבים גדול, למשל חברות הייטק.

עסק לשטיפת מכוניות

ענף שטיפת המכוניות בישראל

שטיפת מכוניות נחשבת לפופולרית בישראל בגלל האבק הרב, פגעי מזג האוויר והרצון לשמור על רכב נקי מבפנים ומבחוץ. בענף שטיפת המכוניות בישראל יש כ-250 מכוני לשטיפת רכב, הענף מגלגל מעל 200 מיליון ₪ בשנה, וכ-80% מהמים בהם משתמשים הם ממוחזרים.

בענף מועסקים מאות עובדים קבועים, ובעונות השיא בחודשי האביב הקיץ החברות מעסיקות מאות עובדים זמניים כדי לעמוד בביקוש הרב. עקב העלייה באיכות החיים בישראל יותר ישראלים מחזיקים רכבים חדשים, הרכב מהווה סמל סטטוס ונכס חשוב ויוקרתי, לכן רבים משקיעים בניקיון שוטף של רכבם במכוני השטיפה השונים.

פתיחת עסק בתחום שטיפת המכוניות

כדאי לדעת כי ניתן להקים עסק לשטיפת מכוניות הכולל מכונה ייעודית, יש לייבא את המכונה לרוב מארצות הברית או מגרמניה. כמו כן, ניתן להחליט על שטיפת מכוניות ידנית בלבד (חיצונית ופנימית). אפשר לשדרג את העסק ולמכור אביזרי רכב שונים, להציע שירות וקס למכוניות, חידוש וניקוי ריפודים ועוד.

בניית תוכנית עסקית לשטיפת מכוניות

לפני הקמת עסק חדש בענף שטיפת מכוניות חשוב להכין תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית. התוכנית העסקית מחייבת את היזם ללמוד את מאפייני השוק, להכיר את המתחרים, לבדוק פוטנציאל פיננסי, לחשב אחוזי רווחיות שטיפת מכוניות, להכין תמצית פיננסית הכוללת מחזור מכירות רצוי לשנה הראשונה, מחזור מכירות לחמש שנים, דוח רווח הפסד לשנת הפעילות הראשונה ועוד.

את התוכנית העסקית כדאי לבנות בעזרת יועצים מנוסים, התוכנית העסקית חשובה לצורך גיוס מימון לפתיחת שטיפת מכוניות וכדי לגייס הלוואות מבנקים ומקרנות מימון בערבות המדינה, להציג את העסק בפני משקיעים וכדי לקבל החלטות עסקיות שקולות ומבוססות על נתונים.

כמה עולה לפתוח שטיפת מכוניות

באופן כללי, עלות פתיחת שטיפת מכוניות מגיעה ל-250,000 ₪ לפחות. העלות משתנה מעסק אחד לאחר בהתאם לסוג המכונה ושיטת השטיפה, גודל ומיקום העסק (שכר דירה, הוצאות חשמל, ארנונה וכדומה), שילוט, עלויות מימון, כוח אדם, פרסום, ביטוחים, אישורים ועוד.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת שטיפת מכוניות

גיוס אשראי לשטיפת מכוניות מחייב בניית תוכנית עסקית, לאחר שיודעים כמה צריך להשקיע בעסק ואוספים את כל המסמכים הנדרשים אפשר להגיש בקשה באופן מקוון לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. לאחר פגישה עם כלכלן מטעם הגוף המתאם וכל עוד הוא אישר את הבקשה, התיק עובר להמשך טיפול על ידי הבנק המלווה. לבסוף, התיק מגיע לוועדת האשראי על מנת לקבל החלטה סופית ולקבוע את תנאי ההלוואה.

כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה האטרקטיבית מקרנות מדינה מומלץ להיעזר ביועצים המתמחים בכך.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לשטיפת מכוניות קיימת

עסק קיים ופעיל בענף שטיפת מכוניות הזקוק להלוואה יכול לבחור בין הלוואה מהבנק לבין הלוואה חוץ בנקאית. במקרים מסוימים הבנקים יציעו את הריבית הנמוכה ביותר, אך הם לא ממהרים להציע הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, וההלוואה פוגעת באובליגו. לכן, כדאי לבדוק הלוואה חוץ בנקאית לשטיפת מכוניות, במיוחד לעסקים קיימים המסוגלים להוכיח יכולת החזר טובה.

יש אפשרות לקחת הלוואה חוץ בנקאית דרך קרנות מימון בערבות המדינה או מקרנות המנוהלות על ידי הסוכנות היהודית, יש גם חברות מימון פרטיות המציעות הלוואות נוחות לעסקים בכל התחומים, כולל שטיפת מכוניות.

טיפים לפתיחת שטיפת מכוניות

  • מימון לפתיחת שטיפת מכוניות כדאי לגייס בעזרת יועצים פיננסיים, עדיף מקרנות בערבות המדינה.
  • חשוב לבחור מיקום מרכזי עם תנועת רכבים גדולה.
  • כדי שהעסק יעבוד מומלץ לחתום על הסכמים עם חברות המחזיקות ציי רכב גדולים, סוכנויות רכב קרובות, חברות ליסינג באזור וכיוצא בזה.

לגיוס אשראי ומקורות מימון לפתיחת שטיפת מכוניות וכדי להגיש בקשה מסודרת לקבלת הלוואה בערבות המדינה לשטיפת מכוניות – השאירו פרטים ליצירת קשר באתר. היועצים של מרכז העזרה לעסקים יסייעו לכם לקבל מימון לפתיחת העסק או הלוואה חוץ בנקאית בריבית אטרקטיבית לשטיפת מכוניות קיימת.