קרן האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

אדם צעיר מחזיק צ'ק הלוואה שקיבל מהאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

 

בשנים האחרונות בעלי עסקים קטנים ויזמים מתקשים יותר ויותר לגייס אשראי בבנקים בגלל דרישות מופרזות לביטחונות ושעבוד נכסים קיימים. בהיעדר אופציות אחרות, לווים פוטנציאליים רבים בוחרים לפנות לשוק החוץ בנקאי וגם קרנות ממשלתיות ופילנתרופיות שונות.

קרן האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

הקרן החלה את פעילותה לפני כ-25 שנה וכיום מהווה את הארגון היהודי הגדול ביותר בעולם אשר מעניק הלוואות ללא ריבית לאוכלוסיות שונות. מימון הקרן נעשה על ידי תורמים פרטיים ופילנתרופים מארצות הברית. מרגע הקמתה ועד היום חולקו הלוואות בסך מיליארד שקל בקירוב לעשרות אלפי משפחות, יחידים הנמצאים במצוקה ועסקים קטנים.

המטרה העיקרית של האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית היא הענקת סיוע לאנשים שנמצאים במצב פיננסי קשה וידם אינם משגת מלקבל הלוואות בדרכים הסטנדרטיות יותר. הכוונה היא לעולים חדשים, בעלי מוגבלויות, קשישים, משפחות חד הוריות או ברוכות ילדים, סטודנטים, בעלי עסקים קטנים ועוד.

דרישות הסף היחידות לצורך קבלת הלוואה לאנשים פרטיים הן הכנסות של 3,000 ₪ לפחות למשק בית באופן רציף לאורך השנה האחרונה (הסף המקסימלי הוא עשרים אלף ₪). סכום האשראי שניתן הוא בין 20,000 ל-30,000 שקלים, בהתאם לצרכים ולמאפיינים האישיים של הלווה. פריסת החזר התשלומים יכולה להתבצע עד ל-67 חודשים, כאשר אין כל ריבית או עמלות עבור האשראי.

האגודה הישראלית ללא ריבית – הלוואות לעסקים

מלבד הסיוע לאנשים פרטיים אשר נמצאים במצוקה, הקרן תומכת גם ביזמים ואנשי עסקים אשר מעוניינים להקים חברה חדשה או לפתח את העסק הקיים שלהם. במקרה זה, מדובר על קהל יעד של לווים פוטנציאליים בגילאי 22-67 שמחזור המכירות החודשי בחברה שבבעלותם אינו עולה על 150 מיליון בשנה.

באפשרותם של מבקשי האשראי לקבל הלוואה בגובה של עד 60 אלף ₪ לצורך מימון הון חוזר ועד 90 אלף ₪ למטרות של פיתוח העסק. תקופת ההחזר המקסימאלית עומדת על 40 חודשים, כאשר ישנה גם דרישה לשלושה ערבים והון עצמי מינימאלי של הלווה. הערבים צריכים להיות גם הם בעלי הכנסה של 3000 ₪ לפחות לאורך השנה האחרונה, כאשר הם אינם יכולים להיות שותפים בעסק או לווים פעילים מהקרן.

קבלת האשראי מתבצעת בשני שלבים, כאשר בשלב הראשוני בעל העסק מציג את התכנית העסקית שלו, מגדיר את מטרות האשראי ומקבל מחצית מסכום ההלוואה, ואילו בשלב השני הוא מעדכן את הקרן על הביצוע בפועל ומקבל את המחצית השנייה של ההלוואה.

להעמקת הידע בתחום  זה עומדים לרשותך המאמרים הבאים

קרן להלוואות ללא ריבית

מה היא הלוואה בריבית נמוכה

אנו במרכז העזרה לעסקים שמנו לנו למטרה לספק מידע אקטואלי ורלוונטי ליזמים ואנשי עסקים אשר מעוניינים למצוא הצעות אטרקטיביות של אשראי עסקי בישראל. במידה ואתה זקוק להלוואה, מומלץ מאד לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע שיכולים להמליץ על אפיקים משתלמים במיוחד ולחסוך בכך כסף וזמן על חיפושי סרק. אם יש לך שאלות נוספות, כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.