מענקי מדינה – הערכות שווי ובדיקת כדאיות השקעה

אנשי עסקים רבים שמחפשים הזדמנויות אשראי משתלמות, מתעלמים שלא במודע משורה ארוכה של הלוואות ממשלה שזמינות עבורם. הסיבה העיקרית לכך היא, כי אפיקים ממשלתיים אינם פועלים למטרת רווח ולכן אינם מפורסמים בכמות גדולה כמו האופציות האחרות. כתוצאה מכך, לווים עסקיים פחות מכירים את המענקים שניתן לקבל ממשרדי הממשלה והם עלולים לשלם עלויות מיותרות.

כסף כחלק ממענק מדינה

מענקי מדינההערכות שווי, בדיקת כדאיות השקעה ועוד

מסלול סיוע לעסקים הקטנים והבינוניים

משרד הכלכלה בא לעזור לעסקים הקטנים והבינוניים להתפתח ולעודד העסקת עובדים. המדינה מעניקה ערבויות לבנקים עבור האשראי שהם נותנים לעסקים – כתוצאה מכך, הביטחונות שהבנקים מבקשים מבעלי העסקים קטנים יותר וגם הריביות עבור האשראי הוא אטרקטיבי יותר. זה מאפשר יותר מרחב פעולה לעסקים הקטנים והבינוניים ונותן אפילו אפשרויות להתפתחות והעסקת עובדים נוספים.

בסך הכול, במסגרת התוכנית, הקצתה המדינה כחצי מיליארד שקל לצורך ערבויות כנגד אשראי הניתן לעסקים, כאשר הבנקים רשאים למנף את הסכום עד ל-5 מיליארד. כך כל עסק שזקוק לאשראי ויש לו בעיה עם העמדת ביטחונות רשאי להגיש בקשה במטרה להצטרף למסלול בהתאם לתנאים שלו.

מסלול תמיכה בהעסקת מתמחים ממגזר המיעוטים בתעשייה עתירת ידע

מסלול זה מאפשר למעסיקים מתחום הטכנולוגיה שמגייסים עובדים מהמגזר הערבי, הדרוזי או הצ'רקסי לקבל סיוע בשכר העובדים. למעשה העובדים מקבלים השלמה של שכר מהמדינה ובכך נחסכות עלויות מהמעסיקים. החברה המעסיקה חייבת להיות מתחום הטכנולוגיה, להעסיק את העובד לתקופת זמן הגדולה יותר מ-6 חודשים, להעסיק אותו לפרק זמן העולה על 60 שעות חודשיות ולשלם לו שכר מינימאלי של 30 ₪ בשעה.

מבחינת התחומים הכלולים בתכנית, מדובר לא רק בתחום ההייטק אלא גם אלקטרוניקה, תעשיית חשמל, כלי הובלה או שירותי מחשוב, ציוד תעשייתי לבקרה ופיקוח ועוד ענפים מסוימים של תעשיה מסחרית.

אנו בפורטל מרכז העזרה לעסקים מעוניינים להתאים ללווים הפוטנציאליים אופציות אשראי זמינות ממגוון מוסדות פיננסיים כגון קרנות, מענקים, בתי השקעות, חברות פנסיה, חברות כרטיסי אשראי ועסקים פרטיים שעוסקים במתן הלוואות. הקוראים של הפורטל שלנו יכולים לעשות שימוש במאגר גדול במיוחד של הצעות הלוואה אטרקטיביות למטרות שונות, עניין שיסייע להם לבחור בצורה טובה יותר את המסלול האופטימאלי מבחינתם.

חשוב לציין, כי ברוב המקרים, אתרי האינטרנט של החברות הפיננסיות שעוסקות במתן אשראי מציינים בצורה ברורה את תנאי הסף להגשת הלוואה ספציפית. עם זאת, הדבר איננו מבטיח אישור חיובי מצדם וכל בקשה נבחנת באופן פרטני. הבנקים והחברות החוץ בנקאיות מעוניינים, מן הסתם, למזער סיכוני אשראי למינימום ולכן יבדקו ביסודיות את המאפיינים האישיים של הלקוחות הפוטנציאליים – הכול כדי להבטיח כי ההלוואה תוחזר בצורה מסודרת.

במידה ויש לך שאלות לגבי נושא הכתבה, אנו במרכז העזרה לעסקים נשמח לתת לך מענה. בנוסף לכך, אם אתה חושב ליטול הלוואה עסקית בתקופה הקרובה, אנו יכולים לסייע לך וללוות אותך לאורך כל התהליך עם ייעוץ ראשוני חינם! כדי לחסוך זמן וכסף, מלא את פרטיך האישיים בטופס שנמצא בעמוד זה והיועצים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

לקריאה נוספת בנושא קרנות ממשלתיות:

מה נדרש לצורך קבלת הלוואה מקרנות המדינה?
הלוואות משרד האוצר
הלוואות מקרן בערבות המדינה