מבנה תוכנית עסקית

כל בעל עסק, בתחילת דרכו או עסק קיים, המבקש לגייס הון לעסק, מבנק, ממשקיעים פרטיים או כל גוף פיננסי אחר, יתבקש להציג תוכנית עסקית. בהמשך הוא גם ישתמש בתוכנית הזו כמסמך העבודה של העסק, עם האסטרטגיות שבו, היעדים והחזון.

גרף, עט ומחשבון - תהליך של בניית תכנית עסקית

מהו מבנה תוכנית עסקית

מדובר במסמך רשמי ומפורט, שמתאר את התוכנית של העסק בהיבט הכלכלי, התפעולי, השיווקי, הטכנולוגי וכיוצ"ב. תוכנית עסקית משמשת לגיוס הון, לשיתוף פעולה עם גורמים עסקיים אחרים וגם לניתוח פנימי של העסק כדי בדוק כדאיות וכשלים בתוכנית העסקית.

מבנה תוכנית עסקית צריך להיות רשמי, מחולק לפרקים ומציג תמונה כוללת על העסק, על המתחרים, על מצב השוק, הוצאות עכשוויות ותחזית לרווחים צפויים בעתיד. כל הנתונים בתוכנית עסקית צריכים להיות מבוססי מחקר, למשל ניתוח המשק, מחקר על המתחרים, בחינה מדויקת של כלל הוצאות העסק ועוד.

פורמט תוכנית עסקית

בדרך כלל יש מבנה קבוע לכתיבת תוכנית עסקית. הוא בנוי מהצגת החברה ובעליה, ולאחר מכן פרקים הסוקרים את המוצר או השירות, המתחרים, קהל היעד, אפיקי השיווק, תוכנית מכירות, אופק פיננסי והנכסים העומדים לרשות העסק. ככל שהתוכנית העסקית תהיה מפורטת יותר, מדויקת יותר וברורה, כך יעלו סיכויי העסק לגייס הון מהבנק או מגורמי מימון אחרים.

ניתן למצוא פורמט תוכנית עסקית באינטרנט אולם כדי לכתוב אותה באופן מקצועי ומדויק כדאי להיעזר בחברות המתמחות בכתיבת תוכנית עסקית ויש להן, בנוסף לראייה עסקית רחבה, גם את הנסיון והידע לבצע מחקר ולאסוף נתונים שיעלו בסופו של ההליך על הכתב באופן פורמלי וראוי. מרכז העזרה לעסקים מסייע באיתור וגיוס הון ואשראי לעסקים וכן בכתיבת תוכנית עסקית שתעזור בגיוס ההון.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר ותקבלו מענה מהיר ומקצועי על הדרכים והאפשרויות הנכונות להכנת תוכנית עסקית.