חשיבותו של חזון עסקי

כשמקימים עסק חדש, מעבר למוצר או השירות המנצחים, יש חשיבות רבה להגדרת חזון עסקי. הוא זה שמציג תוכנית פעולה לטווח הארוך, משולבים בו אידיאולוגיה ופרקטיקה והוא חותר למטרות העסק.

אדם בוהה בגרף

מהו חזון עסקי

השאלה הראשונה אותה צריך כל יזם המעוניין להקים עסק היא מה המצב האופטימלי שהא שואף להגיע אליו בעסק. התשובה היא למעשה החזון עסקי של העסק. זהו שרטוט תמונת מצב עתידית אליה שואף בעל העסק להגיע וגם מהווה בסיס ליצירת תשתית עבודה אפקטיבית ומתפתחת בקרב כלל העובדים או השותפים לעסק.

השאלות הנוספות שבעל העסק צריך לשאול את עצמו בנוגע לחזון העסקי הן מהם הערכים עליהם ירצה לבסס את העסק שלו וכיצד לממש את אותו החזון.

הערכים עליהם מבוסס העסק, למשל איכות המוצר, חוויית השימוש בו, יצירת סיפוק בקרב הלקוחות לאחר השימוש במוצר וכדומה, הם אלו שבהם יתמקד בעל העסק ויפעל לקדם אותם. למשל, אם איכות המוצר היא הערך עליו מבוסס החזון העסקי, בעל העסק יקים תשתית של פעילות שתשים את איכות המוצר במרכז וישאף לספק ללקוחותיו את המוצר הטוב ביותר.

מימוש החזן העסקי יתבצע לאחר הגדרת הפעולות הנדרשות לביצוע והמטרות שעל בעל העסק להשיג כדי להגשים את החזון באופן ריאלי. ניתן לעשות זאת על ידי הכנת תוכנית עסקית, הכוללת את בדקת השוק, עלויות העסק, מצב המתחרים והצעדים בתוך העסק שיש לנקוט כדי להביא לידי מימוש החזון.

חשיבותו של חזון עסקי בכל עסק

כל עסק, גם קיים, חשוב שיהיה לו חזון, אחרים יאמרו חלום, אותו יש להגשים. חזון עסקי מספק לבעל העסק כלים להצלחה בטווח הארוך ואם הוא בני היטב, הוא יספק גם סביבת עבודה מצליחה לה יהיו מחויבים כל העובדים והשותפים בעסק.

למידע נוסף ויעוץ להבנת החזון העסקי או קבלת מימון לעסקים מתחילים, אתם מוזמנים למלא את פרטיכם בטופס שבאתר. צוות המומחים והיועצים של מרכז העזרה לעסקים ישמחו לסייע בכל דרך.