הלוואה בערבות המדינה לסוכנות ביטוח

סוכנות ביטוח מציעה מענה מקצועי ללקוחותיה ומשווקת מגוון פוליסות וביטוחים בהתאמה לצורכי ולמאפייני הלקוח. סוכנויות הביטוח בישראל מתמודדות עם שוק תחרותי, עליהן להיאבק בין היתר גם בחברות הביטוח הישיר, ובמקביל הן משתפות פעולה עם חברות הביטוח המובילות.

עובדים בסוכנות ביטוח

בשנים האחרונות ענף סוכנויות הביטוח עובר שינויים רבים, בעיקר שינויים רגולטוריים שנועדו להגביר את השקיפות כלפי המבוטחים ולהוזיל את עלויות הביטוח בחלק מהתחומים, למשל ביטוחי בריאות ורכב.

ענף סוכנויות הביטוח בישראל

תחום סוכנויות הביטוח בישראל עובר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, כיום סוכני הביטוח פועלים בזירה עסקית מתקדמת ומשוכללת יותר, ועליהם להציע שירות ייחודי ואישי כדי להשיג לקוחות חדשים ולשמור על הלקוחות הקיימים.

חשוב לדעת כי סוכנויות הביטוח מתחרות בחברות הביטוח הישיר ומתמודדות עם נטישת לקוחות הרוכשים ישירות ביטוחים באינטרנט ובאמצעות אפליקציות שונות. בענף סוכנויות הביטוח יש מספר סוכנויות גדולות ורווחיות השולטות ביד רמה בשוק, אך יש גם סוכנויות ביטוח קטנות ובינוניות המפגינות יציבות לאורך זמן למרות השינויים הרגולטוריים ועודף הרגולציה בענף.

פתיחת עסק בתחום סוכנויות ביטוח

פתיחת עסק בתחום סוכנויות ביטוח מחייבת את היזם לערוך סקר שוק מעמיק ומקיף ולהכין תוכנית עסקית מפורטת כדי לבדוק התכנות כלכלית ולקבל החלטות פיננסיות שקולות וענייניות. כמו כן, יש לגבש אסטרטגיה עסקית כדי להקים את סכנות הביטוח, ליצור קשרים עם חברות הביטוח המובילות על מנת לשווק את הפוליסות השונות, להשקיע בשיווק אפקטיבי של העסק החדש ועוד.

בניית תוכנית עסקית לסוכנות ביטוח

תוכנית עסקית לסוכנות ביטוח כדאי להכין בעזרת יועץ עסקי מנוסה, התוכנית העסקית מאפשרת ליזם ללמוד את השוק ולאפיין מתחרים, לעקוב אחרי ביצועי סוכנות הביטוח לפי תזרים המזומנים וצפי ההכנסות, לבחון אחוזי רווחיות סוכנות ביטוח, ולקבל החלטות פיננסיות שקולות. התוכנית העסקית כוללת פרקים שונים כמו מימון, שיווק ועוד. כאשר מעוניינים לגייס אשראי לסוכנות ביטוח התוכנית העסקית נחוצה לגוף המממן כדי לבחון את רצינות ומקצועית היזם ולקבל החלטה לגבי ההלוואה.

אגב, גם כאשר מבקשים הלוואה בערבות המדינה לסוכנות ביטוח יש להכין תוכנית עסקית מאורגנת ומסודרת, ולצרף אותה לטופס הבקשה יחד עם מסמכים נוספים.

כמה עולה לפתוח סוכנות ביטוח?

עלות פתיחת סוכנות ביטוח משתנה לפי גורמים כגון עלות השיפוצים במשרד, עלויות שכר דירה, כוח אדם, ציוד משרדי ורהיטים, שיווק, עלויות מימון וכיוצא בזה. לכן, עלות הקמת סוכנות ביטוח חדשה יכולה להגיע לסכום של כמה עשרות אלפי שקלים, לפתיחת סוכנות קטנה, ועד כמה מאות אלפי שקלים לפתיחת סוכנות גדולה.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת סוכנות ביטוח?

כדי לגייס הלוואות מקרנות מדינה להקמת סוכנות ביטוח חדשה מומלץ להגיש בקשה לקרן לעסקים קטנים ובינוניים. הקרן להלוואות בערבות המדינה מציעה הלוואה נוחה עד 500,000 ₪ במסלול הקמת עסקים, לתקופה של עד 5 שנים. היזם נדרש להעמיד בטחונות בגובה 10% עד להלוואה בסכום של 300,000 ₪, ולסכום גבוה יותר עליו להעמיד בטחונות בגובה 25% על ההפרש.

את הבקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה לסוכנות ביטוח יש להגיש לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים. חשוב למלא בקפידה את טופס הבקשה, לצרף תוכנית עסקית בהתאם להנחיות, וכדאי לצרף מסמכים נוספים לחיזוק הבקשה.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לסוכנות ביטוח קיימת

סוכנות ביטוח קיימת הזקוקה להלוואה יכולה לקבל אשראי בבנק בו מתנהל חשבון העובר ושב של העסק, אפשר להשיג הלוואות נוחות גם מבנקים מסחריים אחרים. יחד עם זאת, במקרים מסוימים כדאי לקחת הלוואה חוץ בנקאית לסוכנות ביטוח קיימת, כיוון שההלוואה אינה פוגעת במסגרת האשראי הבנקאית, זו הלוואה גמישה באישור מהיר יותר בהשוואה להליך המתקיים בבנקים, וניתן להשיג תנאים נוחים.

טיפים לפתיחת סוכנות ביטוח

  • מימון לפתיחת סוכנות ביטוח כדאי להשיג מקרנות מדינה בגלל התנאים האטרקטיביים.
  • מומלץ להכין תוכנית עסקית בעזרת יועץ מנוסה.
  • חשוב להשוות תנאים בין מסלולי ההלוואות השונים ולגייס אשראי בריבית אטרקטיבית.

למידע נוסף, לייעוץ ולשיפור משמעותי בסיכוי לקבלת הלוואה בערבות המדינה לסוכנות ביטוח חדשה או קיימת – השאר פרטיך בטופס ליצירת קשר והיועצים של מרכז העזרה לעסקים יחזרו אליך בהקדם!