הלוואות קורונה לעסקים גדולים

עסקים רבים נקלעו לקשיים כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה בארץ וברחבי העולם, בעיקר לקשיי תזרים שנוצרו בעקבות פער משמעותי בין ההכנסות להוצאות. תקופת הקורונה תפסה רבים מהעסקים הגדולים בארץ לא מוכנים לקראת המשבר שהחל עקב התפרצות הנגיף, וגם עסקים ששמרו בצד רזרבות ליום סגריר נאלצים לראות כיצד החסכונות שלהם הולכים ומתכלים במהירות.

מטבעות כסף

כדי לסייע לעסקים הגדולים שנקלעו לקשיי תזרים הממשלה החליטה להציע הלוואות קרן קורונה בערבות מדינה לעסק גדול, יש גם מסלולי הלוואות ייעודיים לעסקים הקטנים והבינוניים. הלוואת מקרן קורונה לעסקים מיועדת לעסקים בעלי מחזור עסקים שנתי מעל 200 מיליון ₪, וניתן לקבל הלוואה בריבית נמוכה ואטרקטיבית לתקופה של חמש שנים ועד לסכום של 8% מהמחזור השנתי, ולכול היותר עד 100 מיליון ₪.

הלוואות קרן קורונה לעסקים גדולים – אישור מהיר ותנאים מעולים

תקופת הקורונה משפיעה על רוב העסקים בארץ, גדולים וקטנים כאחד. חשוב לזכור כי התפרצות נגיף הקורונה הובילה להחלטות שונות של הממשלה כמו סגירת המסחר בקניונים ובשווקים, סגרים ממושכים, סגירת מקומות התרבות והאירועים ועוד. לכן, עסקים גדולים נאלצו לצמצם פעילות, להוציא עובדים לחל"ת ממושך ובלתי נגמר ולא מעט עסקים נאלצו לבצע גלי פיטורים כדי להתמודד עם הירידה הדרסטית בהכנסות העסק.

השינוי הקיצוני בהכנסות העסקים הגדולים גרם לפערי תזרים ולקשיים לממן את ההוצאות השוטפות והקבועות כמו שכר דירה, משכורות לעבדים, תשלום לספקים, מיסים, ארנונה וכו'. כדי לסייע לעסקים הגדולים שמתמודדים עם מצוקת אשראי ובעיות הון חוזר, הוחלט על מתן הלוואה מקרן קורונה לעסקים העומדים בתנאי הסף. הלוואות קרן קורונה בערבות מדינה לעסק גדול נחשבות לאטרקטיביות מאוד – אם העסק שלך עומד בתנאי הסף כדאי לך להגיש בקשה לקבלת ההלוואה הנוחה, ועל מנת לשפר סיכויים לקבלת הסיוע המשתלם, כדאי גם לך להגיש את הבקשה דרכנו!

תנאי הלוואות קורונה לעסקים גדולים שנפגעו מהמשבר

הלוואה לצורך גישור על פער תזרימי נחשבת להלוואה הנפוצה ביותר בקרב עסקים גדולים, ובצל משבר הקורונה עסקים רבים זקוקים לסיוע זה. כדי לקבל הלוואות קורונה לעסקים גדולים עליך לבדוק האם העסק שלך עומד בתנאי הסף שנקבעו:

  • העסק שלך רשום בישראל.
  • העסק שלך נקלע לקושי תזרימי בגלל התפרצות הקורונה.
  • מחזור המכירות בשנה הקודמת להגשה הבקשה הוא מעל 200 מיליון ₪.
  • העסק שלך מעסיק למעלה מ-100 עובדים בישראל.
  • מעל 50% מהנכסים היצרניים בעסק שלך נמצאים בישראל.
  • לא קיבלת הלוואה מהקרן לעסקים בערבות המדינה להתמודדות עם הקורונה.

כדאי לדעת כי גם עסק חדש יכול להגיש בקשה לקבלת ההלוואה הנוחה, כול עוד העסק הוקם מתאריך 1.01.20 ועד לתאריך 1.04.20. במקרה זה, העסק שלך יכול לקבל הלוואת קורונה בסכום של עד 16% מסך ההוצאות או עד 500,000 ₪, הגבוה מבין השניים.

תנאי ההלוואה דרך קרן בערבות המדינה לעסקים נפגעי קורונה

אם העסק שלך עומד בתנאי הסף שנקבעו, אתה יכול להגיש בקשה לקבלת סיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה. תנאי ההלוואה לעסקים גדולים שנפגעו מהתפרצות נגיף הקורונה הם:

  • סכום ההלוואה לעסק גדול הוא עד 8% ממחזור ההכנסות השנתי, ועד 100 מיליון ₪. החישוב לחברות הייטק מבוסס על 8% מהמחזור השנתי או 8% מסך ההוצאות, ללא הוצאות מימון.
  • תקופת ההלוואה מקרן קורונה לעסקים גדולים היא עד 5 שנים, וגרייס לעד 12 חודשים.
  • ביטחונות עד 5% מסכום ההלוואה.
  • ללא עמלות ו/או תשלומים נוספים לבנק ולמדינה.

את הבקשה מגישים באמצעות מילוי טופס מקוון באתר משרד האוצר. הבקשה עוברת לבנק שבחרת (בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק הפועלים, בנק מזרחי וכו'), ותוך ימים ספורים מקבלים תשובה במייל. כדי לשפר את הסיכוי לקבלת הלוואה מקרן קורונה לעסקים גדולים מומלץ למלא את הבקשה ולהכין תוכנית עסקית בעזרת אנשי מקצוע מנוסים, וכאן היועצים המומחים שלנו, בפורטל מרכז העזרה לעסקים, נכנסים לתמונה.

למידע נוסף ולשיפור הסיכוי לקבלת סיוע לעסקים גדולים שנפגעו מהמשבר – השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה והמומחים של מרכז העזרה לעסקים יחזרו אליכם בהקדם.