מסלולי הלוואות לעסקים של בנק הפועלים

בנק הפועלים מהווה את אחת משתי הקבוצות הבנקאיות הגדולות בישראל והוא מנהל את כספם של עשרות אלפי לקוחות מישראל ומחו”ל. במסגרת השירותים הפיננסיים שלו, הבנק שם דגש על המחלקות העסקיות ומציע שורה של מסלולים ייחודיים אשר אינם קיימים בגופים פיננסיים אחרים.

לוגו בנק פועלים

מסלולי הלוואות לעסקים של בנק הפועלים

באפשרותם של לקוחות בנק הפועלים לקבל מגוון של הלוואות עסקיות בשקלים ובמטבע זר. בין השאר, מציע הבנק מסגרות בנקאיות עם פירוט הריביות שנגבות על אוברדרפט רגיל וריבית על חריגות מהמסגרת, ערבויות לצרכים עסקיים וגם אשראי יומי בשקלים שיכול להיות מאד חיוני לעתים קרובות בעת פעילות עסקית שוטפת. כל המידע על ההלוואות וההתחייבויות האחרות של הלקוח זמין בחשבון האינטרנט שלו בבנק, כאשר התצוגה היא קלה וידידותית למשתמד.

מעבר לכך, קיימים מסלולים נוספים ייחודיים של אשראי לעסקים והלוואות עיסקיות מבנק הפועלים:

  • אשראי לעסקים ברגע – זוהי אופציה חדשה למדי בבנק, כאשר הסכום המקסימאלי של ההלוואה במקרה זה עומד על 400 אלף ₪ לתקופה של עד חמש שנים (קיימת אפשרות לדחייה של שלושה חודשים בגרייס).
    היתרון הגדול במסלול אשראי זה, הוא מגוון הערוצים הגדול, שבהם ניתן להשתמש כדי ליטול את ההלוואה והפשטות של הפעולה עצמה. למעשה, הלווה הפוטנציאלי יכול לפנות לסניף, לבקש את האשראי באמצעות הסלולר או על ידי לחיצת כפתור בחשבון באינטרנט. ברגע שההלוואה מאושרת (תהליך שלוקח פחות מיממה), הכסף מועבר לחשבון בלי צורך במילוי מסמכים או פגישות עם הבנקאים.
    יש לציין, כי לא כל לקוח עסקי זכאי להלוואה של אשראי לעסקים ברגע. הדבר תלוי כמובן במצב השוטף של העסק שלו, ההתנהלות הקודמת שלו מול הבנק והמאזן שלו בחשבון. הריבית של האשראי נקבעת גם היא בצורה אינדיבידואלית בהתאם למאפיינים האישיים של הלווה.
  • הלוואות במסגרת קרן פועלים לעסקים – מסלול אשראי זה מתאים במיוחד לעסקים קטנים (מחזור נמוך מ-25 מיליון ₪) וחברות בהקמה, כאשר הבנק מנהל אותו בשיתוף עם חברת כלל. זהו מסלול הלוואה שמהווה חלופה לקרן בערבות המדינה.

סכום האשראי המקסימאלי שיכול לקבל יזם שנמצא בתהליכי הקמת עסק הוא 500 אלף ₪, עסק עם מחזור של עד 5 מיליון ₪ יכול לקבל אשראי עד סכום של 5 מיליון ₪ ואילו עסק עם מחזור גבוה יותר, יקבל סכום אשראי מקסימלי של 10% ממחזור ההכנסות לשנה. פריסת האשראי המקסימאלית עומדת על שש שנים, כאשר קיימת אפשרות לדחות את התשלומים בשנה.

יש לציין, כי לצורך קבלת האשראי במסגרת המסלול נדרשת ערבות אישית של הבעלים וכמו כן 25% ביטחונות שמאושרים על ידי הבנק. הריבית של ההלוואה תיקבע על פי הנתונים האינדיבידואליים של כל לווה במסגרת המשא ומתן מול הבנק ואילו מסלול האשראי יהיה צמוד לפריים. בנוסף לכך, יקבלו הלווים הנחות משמעותיות בעמלות עריכת מסמכים שונות.

בעלי עסקים אשר מעוניינים במסלול של קרן פועלים לעסקים צריכים להעביר את כל המסמכים הנדרשים לבנק ולחברת BDI, כאשר המענה לבקשה הוא בדרך כלל עד 14 ימי עסקים.

במידה ויש לך שאלות נוספות בנוגע להלוואות עסקיות בבנק הפועלים, אנו במרכז העזרה לעסקים נשמח להפנות אותך לגופים מקצועיים שיתנו לך מענה בכל הנושאים שמעניינים אותך. מומלץ מאד להשתמש בשירותי ייעוץ בטרם החתימה על העסקה וזאת בגלל הסכומים הגבוהים של האשראי והסכנה שקיימת לפשיטת רגל של העסק. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו ניצור קשר טלפוני בהקדם האפשרי.