הלוואות קורונה לעסקים קטנים ובינוניים – מדריך מפורט

משבר הקורונה משפיע על תזרים המזומנים ברוב העסקים, ולא מעט עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לעמוד בהוצאות השוטפות והם זקוקים לסיוע. כדי לסייע לעסקים קטנים ובינוניים שנפגעו כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה, הממשלה החליטה על הקמת קרן סיוע לעסקים קטנים שנפגעו מהמשבר. הקרן מציעה הלוואת קורונה לעסקים בסיכון, בהתאם לתנאי הסף שנקבעו.

אדם חותם על צ'ק לצורך הלוואה

קרן קורונה לעסקים מציעה אשראי זול ונוח לעסקים שנפגעו מהמשבר

התפרצות נגיף הקורונה משפיעה על כולנו בדרכים שונות, ורוב העצמאים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים נפגעו מהמשבר והכנסותיהם קטנו בצורה משמעותית. המדינה החליטה על שורת צעדים כדי לסייע לעסקים קטנים ובינוניים, ובמתווה הסיוע עליו הוחלט הוקמה קרן לעסקים בערבות המדינה להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה.

קרן קורונה לעסקים מציעה הלוואות נוחות בריבית אטרקטיבית לעסקים שנפגעו מהקורונה (אשר ניתנות גם לעסקים גדולים), ניתן לקבל הלוואת קורונה לעסקים בסיכון דרך מסלול ייעודי במסגרת פעילותה של קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. את הבקשה להלוואה האטרקטיבית מגישים באתר המקוון של משרד האוצר, יש לבחור בנק מלווה ותוך 7 ימי עסקים מקבלים תשובה האם הבקשה מאושרת או לא.

כדאי לדעת כי גם עסקים שקיבלו הלוואות קורונה לעסקים בסיכון, יכולים להגיש בקשה נוספת לקבל הלוואה משלימה. את הבקשה אפשר להגיש באתר המקוון או לבנק, יש אפשרות להגיש את הבקשה לבנקים שונים כגון בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק מזרחי ועוד.

תנאי סף לקבלת הלוואות קורונה לעסקים קטנים ובינוניים

כדי לקבל הלוואות קרן קורונה בערבות מדינה יש לעמוד בתנאי הסף שנקבעו:

 • העסק רשום בישראל (רישום כעוסק מורשה, חברה בע"מ או שותפות, גם עמותות ומלכ"רים רשאים להגיש בקשה).
 • העסק בעל מחזור מכירות בשנה הקודמת עד לסכום של 400 מיליון ₪.
 • חשבון העסק אינו מוגבל או מעוקל, לרבות חשבון אישי וחשבונות של בעלי המניות בעסק.
 • העסק לא נמצא בהליך כינוס נכסים, פירוק, הסדר נושים או הקפאת הליכים.
 • העסק נקי מהליכי הוצאה לפועל כנגדו.

ראוי לציין כי קרן קורונה לעסקים מציעה הלוואה במסלול מוגבר גם לעסקים חדשים שהוקמו לאחר ה-1 בינואר 2020 ועד לתאריך 1 באפריל 2020, כל עוד מחזור המכירות שלהם נמוך מ-500,000 ₪.

תנאי הלוואות קורונה לעסקים קטנים ובינוניים

הלוואת קורונה לעסקים בסיכון מיועדת לעסקים שנקלעו לקשיים תזרימיים כתוצאה מהמשבר. הלוואת קורונה לעסקים בקשיים תזרימיים מוצעת במסגרת הפעילות השוטפת של קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. לאחרונה השתנו תנאי ההלוואה לסיוע לעסקים שנפגעו בקורונה, התנאים העדכניים הם:

 • סכום ההלוואה – עד 40% ממחזור ההכנסות, ולא יותר מ-20 מיליון ₪. לעסק שהוקם בשנת 2020 מחשבים את מחזור ההכנסות השתי לפי ממוצעי חודשי המוכפל ב=12.
 • תקופת ההלוואה – ניתן לקבל הלוואות מקרן קורונה לעסקים בסיכון לתקופה של עד 5 שנים, עם גרייס עד 12 חודשים.
 • ריבית – בשנה הראשונה לחיי ההלוואה, המדינה משלמת את הריבית, והחל בשנה השנייה הריבית עומדת על פריים + 1.5%.
 • ביטחונות – יש להעמיד ביטחונות בגובה עד 5% מסכום ההלוואה (במקום 25% ביטחונות).
 • משך הטיפול בבקשה – הטיפול בבקשות לקבלת הלוואה מהיר ועומד על עד 7 ימי עסקים בלבד.
 • עלויות נוספות – אין עמלות או תשלומים נוספים לבנק או למדינה.

הגשת בקשה להלוואה באמצעות קרן בערבות המדינה לעסקים נפגעי קורונה

את הבקשה להלוואה האטרקטיבית לעסקים נפגעי קורונה מגישים באתר משרד האוצר, יש למלא טופס מקוון הכולל תוכנית עסקית, פרטים על העסק, פרטי הלוואה ועוד. תהליך הגשת הבקשה נוח ומהיר, אך כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנוחה מומלץ לקבל סיוע מיועצים מנוסים המתמחים בעריכת תוכניות עסקיות ובהגשת בקשות להלוואות מקרנות מימון בערבות המדינה.

אם אתם מעוניינים לשפר את הסיכוי לקבלת סיוע לעסקים קטנים שנפגעו מהמשבר – השאירו פרטים בטופס שבאתר והמומחים המנוסים של מרכז העזרה לעסקים יחזרו אליכם בהקדם.