הלוואה בערבות המדינה לקליניקה

בעקבות הדרישה ההולכת וגוברת לטיפולים בקליניקות פרטיות, עוד ועוד רופאים מומחים ומטפלים מנוסים מעולם הרפואה המשלימה מקימים קליניקה פרטית. יש רופאים ומטפלים המקימים את הקליניקה הפרטית במקביל לעבודתם כשכירים, ויש המפעילים את הקליניקה שלהם כעסק עצמאי ומצליח המאפשר להם להגיע לשכר הגון.

רופא בקליניקה

ענף הקליניקות בישראל

בישראל יש כיום אלפי קליניקות פרטיות המשמשות רופאים מומחים, מטפלים מוסמכים במקצועות הפרא רפואיים ומטפלים במקצועות מעולם הרפואה המשלימה. ישנה תחרות גבוהה בין הקליניקות מאחר ומטופלים רבים מופנים לקליניקות של קופות החולים. זהו ענף תחרותי המחייב את בעלי הקליניקה לנהל את העסק נכון, למתג את הקליניקה ולהשקיע לא מעט משאבים בשיווק וקידום הקליניקה.

פתיחת עסק בתחום הקליניקות

פתיחת קליניקה חדשה מחייבת תכנון מקצועי, מימון וניסיון ניהולי. חשוב לזכור כי אלפי מטפלים חדשים מגיעים לשוק העבודה מדי שנה לאחר סיום הלימודים, אך רק חלק קטן מהבוגרים פותחים קליניקה לאחר הלימודים.

כדי לפתוח עסק חדש בתחום הקליניקות חשוב ללמוד את השוק ומאפייניו, לבדוק את המתחרים, לגייס מימון לפתיחת קליניקה בתנאים נוחים ואטרקטיביים ועוד.  כדאי לדעת כי נדרש זמן עד להעמדת הקליניקה החדשה על הרגליים, וכדי שהעסק ירוויח היטב ויוכל לשמש כמקור הכנסה עיקרי לבעלים, יש לעבוד קשה במשך 2-4 שנים.

בניית תוכנית עסקית לקליניקה

כדי לקבל מימון אטרקטיבי להקמת הקליניקה או לצורך השקעה בעסק הקיים, חשוב לבנות תוכנית עסקית מפורטת ומסודרת. את התוכנית העסקית כדאי לבנות בעזרת יועצים מנוסים. התוכנית כוללת סקירת שוק ומתחרים, שיווק, תזרים מזומנים, צפי הכנסות, אחוזי רווחיות קליניקה, מימון ועוד.

התוכנית העסקית משמשת את היזם לבדוק ולעקוב אחרי הביצועים בפועל, לגייס מימון מבנקים ומקרנות מימון שונות, ביניהם כמובן הקרן בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים. כמו כן, אפשר להציג את התוכנית העסקית בפני משקיעים רלוונטיים.

כמה עולה לפתוח קליניקה

עלות פתיחת קליניקה עשויה להגיע למאות אלפי שקלים, בהתאם למאפיינים כגון גודל המקום ועלויות שכר דירה, הוצאות קבועות כמו ארנונה, ציוד משרדי, כוח אדם וכדומה. כמו כן, עלות הקמת הקליניקה כוללת בין היתר הוצאות שיווק ופרסום. אם מתכננים קליניקה קטנה ומעוניינים להוזיל עלויות אפשר לתכנן קליניקה בבית.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת קליניקה

כדי לגייס הלוואה בערבות המדינה לקליניקה יש להגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן. הבקשה כוללת תוכנית עסקית מפורטת בהתאם להנחיות, לכן מומלץ להיעזר ביועצים המנוסים. לאחר הגשת הבקשה לקרן בערבות המדינה, כלכלן מטעם הגוף המתאם יוצר קשר עם היזם וקובע עמו פגישה. לאחר הפגישה הוא יחליט האם לאשר את הבקשה או לא, אם הבקשה אושרה התיק יועבר להמשך טיפול על ידי הבנק המלווה, לבחירת היזם. לאחר בדיקות הבנק התיק יועבר לוועדת האשראי של הקרן בערבות המדינה ותתקבל החלטה סופית האם לאשר את ההלוואה ובאיזה תנאים.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לקליניקה קיימת

לקליניקה קיימת אפשר לקחת הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית. הלוואה בנקאית כרוכה בביורוקרטיה מתישה והיא גם פוגעת במסגרת האשראי של העסק, לכן כדאי במקרים מסוימים לקחת הלוואה חוץ בנקאית. זו הלוואה מהירה בתנאים נוחים ומותאמים אישית, זו גם הלוואה גמישה שאינה פוגעת באובליגו.

טיפים לפתיחת קליניקה

  • הסוד לקליניקה מצליחה הוא מקצועיות הן בתחום הטיפול והן בניהול העסק.
  • חשוב להשקיע כל הזמן בשיווק הקליניקה.
  • כדאי לבחור היטב את מיקום הקליניקה.
  • יש לשקול האם כדאי להקים את הקליניקה בבית או לשכור מקום.

כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה לקליניקה חדשה או קיימת כדאי גם לכם להיעזר במומחים של מרכז העזרה לעסקים. השאירו פרטים בטופס ליצירת קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם ונסייע לכם לקבל מימון להקמת קליניקה או הלוואה נוחה לקליניקה קיימת.