הלוואות מקרנות מדינה לעסקים בצפון

העסקים הקטנים והבינוניים בפריפריה סובלים יותר פעמים רבות מקשיים כספיים ואף מגיעים לפשיטות רגל. המדינה מעוניינת לסייע לחברות אלו, שכן תרומתן עולה בהרבה על הפן הפיננסי ותשלומי המיסים.

כסף מזומן שמיועד למימון לעסק

מסלולי הלוואות מקרנות מדינה לעסקים בצפון

אחת התכניות העיקריות שבה משתמשת המדינה כדי לעזור לעסקים הקטנים והבינוניים בפריפריה, היא הקרן בערבות מדינה שממומנת על ידי משרד הכלכלה. קרן זו, אשר מיועדת לעסקים שמחזור עסקיהם אינו עולה על מאה מיליון ₪, אינה מספקת סכומי כסף לחברות באופן ישיר אלא פועלת מול הבנקים השונים שעובדים אתה בשיתוף.

לדוגמא, בעל עסק שמקבל סירוב להלוואה מהבנק בגלל חוסר בביטחונות או כל סיבה אחרת, יכול לפנות אל הקרן ולבקש סיוע מהמדינה. במידה ובקשתו מאושרת, הרי שהמדינה כעת ערבה להלוואה שלו והסטטוס שלו מול הבנק משתנה מן הקצה אל הקצה. ברגע שהבנק מבין, כי כספי ההלוואה יוחזרו גם אם הלקוח יקלע לקשיים כספיים, סיכון האשראי יורד בצורה משמעותית וכעת הוא יכול להעניק הלוואה בסכומים גבוהים יותר ובקלות יתרה.

תנאי ההלוואה של הקרן בערבות מדינה

מבחינת תקופת ההחזר, הטווח המקסימאלי עומד על חמש שנים כאשר ישנה אפשרות לקבל שנה נוספת של גרייס. הריבית של ההלוואה משתנה בהתאם לריבית במשק, אך בדרך כלל התנאים הם משתלמים יותר מן האפשרויות האחרות שקיימות בשוק (בערך פריים פלוס 2.5%). כמו כן, קיימים מספר מסלולים עיקריים שמתאימים לעסקים השונים בצפון הארץ:

  • אפיק השקעות – מיועד לחברות שרוצות לפתח את העסק הקיים שלהם וזקוקים לאשראי חיצוני. במקרה זה, ישנו צורך בהצגה של עשרים אחוז הון עצמי.
  • אפיק עסק בהקמה – זהו המסלול הבעייתי ביותר מבחינת קבלת הלוואה סטנדרטית ללא ביטחונות. הקרן בערבות מדינה לעומת זאת, בוחנת כל מקרה לגופו ומעניקה ערבויות על פי הסיכויים העתידיים להצלחה.
  • אפיק לצורך הון חוזר – במקרה זה, חברות שנקלעות לקשיי נזילות יכולות לפנות בבקשת הלוואה כדי להימנע מבעיות גדולות יותר.

מידע נוסף על קרנות סיוע לעסקים

קרן דרומה צפונה

גיוס אשראי מקרנות לעסקים

הלוואות מדינה לעסקים

במידה ואתה מעוניין לקבל הלוואה בזמן הקרוב, הגעת למקום הנכון. אנו במרכז העזרה לעסקים יכולים להפנות אותך למומחים בעלי ניסיון ולעזור לך לאתר את האופציה המתאימה עבורך. מלא את פרטיך בעמוד זה ואנו ניצור קשר טלפוני בהקדם האפשרי.