הלוואות פרטיות לעסקים

עד לפני זמן לא רב, שוק האשראי בישראל היה נחלתם של הבנקים המסחריים והם תפסו את נתח האשראי העסקי והצרכני כמעט באופן בלעדי. עם זאת, בשנים האחרונות, גדל בהתמדה השוק החוץ בנקאי של הלוואות ורבים מהלווים הפוטנציאליים החלו לפנות לחברות אשראי, גופי ביטוח ועסקים פרטיים אחרים שמעניקים הלוואות לצרכים שונים.

אשת עסקים שקיבלה הלוואה

הזרז העיקרי לגידול שוק האשראי החוץ בנקאי היה המשבר הכלכלי שפקד את הכלכלה העולמית בשנת 2008, אך גם לפני משבר זה, היו טענות רבות למחנק אשראי בעיקר מן המגזר העסקי. הקשחת תנאי ההלוואות הבנקאיות, דרישה גבוהה לביטחונות מצד יזמים ובעלי עסק, ריביות גבוהות, סירוב למתן אשראי במקרים רבים – כל אלו הובילו להתפתחות שוק האשראי הפרטי.

המאפיינים של הלוואות פרטיות לעסקים

היתרון הגדול של גופים פרטיים חוץ בנקאיים הוא היכולת שלהם להיות גמישים ולהתאים את עצמם למאפיינים הייחודיים של הלווים העסקיים. כל לקוח פוטנציאלי יכול להתאים את מסלול ההלוואה המתאים לו ביותר, לבנות אותו באופן יצירתי יחד עם נציגי החברה ולקבוע את ההחזר על פי ההעדפות שלו. כמובן שכל זאת כרוך גם בעלויות גבוהות יותר מבחינת הלווה, אך האפשרות לקבל הלוואה מגוף פרטי היא לרוב גבוהה יותר מאשר בבנק.

אופי פעילות זה בגופים פרטיים מתאפשר בין השאר בגלל הפיקוח הרופף יותר מצד הרגולטורים בבנק ישראל, וזאת בניגוד לבנקים שמצייתים לכללים ברורים ונוקשים במיוחד. החברות הפרטיות שמעניקות אשראי עסקי יכולות מצדן גם לתת הלוואות מסוכנות יותר ולדרוש ריבית גבוהה יותר שתפצה אותם על הסיכון.

יתרונות נטילת הלוואות פרטיות לעסקים

הגופים הפרטיים אינם מחזיקים את כל האינפורמציה שקיימת בבנקים על לווה ספציפי, כך שהדבר מקל לעיתים על לקוחות בנקאיים בעלי היסטוריית אשראי בעייתית או דירוג אשראי נמוך. המלווים הפרטיים שמים דגש עיקרי על יכולתו הכספית הנוכחית של הלווה ולא על העבר הבעייתי שלו וזאת גם משום שיש להם יכולת לקחת סיכונים גבוהים יותר. לקוחות שחשבונם הוגבל בעבר, חזרו להם צ'קים או היו להם בעיות בהחזרי תשלומים, יכולים בכל זאת למצוא אשראי זמין אצל גופים פרטיים.

עם זאת, זה לא אומר כי מתן אשראי יהיה זמין לכל בעל עסק בלי הבחנה – כל לווה פוטנציאלי, ובעיקר כאשר מדובר על סכומים גבוהים, יצטרך להציג נתונים כספיים על המחזור הכספי של העסק, רמת ההכנסות הצפויה וגם לספק ביטחונות במקרים רבים.

חשוב לציין, כי קיימים אפיקים רבים של הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים והתנאים יכולים להשתנות באופן משמעותי בין חברות שונות. מומלץ לקבל מידע מקצועי על המסלולים המשתלמים ביותר טרם נטילת ההלוואה.

במידה ואתה מעוניין לברר על האופציות הזולות והמשתלמות ביותר של הלוואות פרטיות לעסקים ועסקים בהקמה, אנו בפורטל מרכז העזרה לעסקים עומדים כאן לרשותך עם כל הפרטים. כל מה שעליך לעשות זה למלא את הטופס בעמוד זה ואנו נחזור אליך טלפונית במהירות האפשרית.