השלבים של מכירת עסק

יש החלטות בחיים שאינן פשוטות, לעתים הן כתוצאה ממצבים שנכפו עלינו או שאינם בשליטתנו. גם החלטה למכור את העסק יכולה לנבוע מגורמים שונים, כמו חוסר יכולת כלכלית להמשיך ולנהל אותו, או לחילופין, זיהוי הזדמנות כלכלית שתשאיר את המוכר ברווח נאה ושתאפשר לו השקעה באפיקים אחרים. כך או כך, זהו תהליך שכדי לבצע אותו נכון ובאופן מדויק, עליו להתבצע בשלבים מוסדרים ומדויקים.

יועץ. עסקי מתכנן מכירת עסק

מהם השלבים של מכירת עסק באופן נכון ומסודר?

כדי שמכירת עסק תהיה נכונה ומשתלמת, רצוי לעשות אותה בליווי של גורם מקצועי העוסק בתיווך ומכירת עסקים, מכיר את הערוצים המתאימים למציאת רוכש פוטנציאלי ויסייע לכם למקסם רווחים מהמכירה, אפילו של עסק מקרטע.

  • שלב ראשון- החלטה: יכול להיות שמדובר בהחלטה קשה אבל גם יכול להיות שפיננסית היא נבונה. אם המטרה היא להשקיע בעסק רק כדי לשדרג ולמכור אותו ברגע בו התזמון הוא הכי נכון מבחינת השוק והרווחים יהיו גבוהים במיוחד, אזי חשוב שההחלטה תהיה מושכלת ותתבצע עם ליווי עסקי מקצועי, מהאספקט הפיננסי ואף המשפטי, כדי לבצע את המכירה האולטימטיבית.
  • שלב שני- מציאת מועמדים לקנייה: עסק יכול בקלות ליפול לידיים הלא נכונות של משקיעים לא רציניים או עם עבר פיננסי מוטל בספק, או פשוט כאלו שלא תרצו לראות מנהלים את העסק שטיפחתם במו ידיכם. עם ליווי מקצועי נכון ומנוסה, גם תוכלו להגדיל את החשיפה למכירת העסק בערוצים המתאימים וגם למצוא את המועמד עם ההצעה הרצינית והמשתלמת ביותר, לאחר סינון ההצעות ההפחות רלוונטיות.
  • שלב שלישי- בדיקות ראשוניות: כשנמצא המועמד וניתנה ההצעה הטובה ביותר לעסק שלכם, חשוב לבצע בדיקות ראשוניות של נאותות הקונה. הבדיקה מוודאת כי מדובר בגורם שיש לו ערבויות, שאין לו מוניטין עסקי שנוי במחלוקת וכי מובטחת לכם הוצאה לפועל של עסקת המכירה.
  • שלב רביעי- הסכם בלעדיות: לאחר שאיתרתם את ההצעה הטובה, רצוי לחתום על הסכם בלעדיות ואפילו הסכם סודיות. הסכמים אלו מבטיחים לשני הצדדים כבוד הדדי של האינטרסים שלהם והבטחה למתן קדימות לגרם המעוניין, מבלי לפנות לגורמים נוספים.
  • שלב חמישי- הוצאת מכתב כוונות: שלב חשוב ומתקדם הוא כתיבת מכתב כוונות, שהוא למעשה מסמך המצהיר על כוונות שני הצדדים למחירים, ללוחות הזמנים, להתנהלות הנדרשת מהאספקטים המשפטיים והבירוקרטים את אופן ביצוע התשלום והעברת הסמכויות.
  • שלב שישי- בדיקות סופיות: לפני החתימה על ההסכם הסופי שמחייב את שני הצדדים בכיבודו, מומלץ לקונה לבצע אף הוא בדיקת נאותות, בדיוק באותה הדרך שביצע המוכר. כלומר, עליו לבדוק את דוחות העסק, הנתונים הכספיים, רשיונות העסק, האם קיימים נכסים רוחניים בנוסף לאלו הפיזיים, מה אומרים ההסכמים עם העובדים, עם הספקים ועם הלקוחות, מה גובה החובות של העסק, אם בכלל, ועוד. גם כאן, בדיקה כזו ורשת עין מקצועית ובעלת נסיון רב.

לאחר כל השלבים הללו ניתן למכר בבטחה ובשקט, כשכל צד יודע במדויק מה חלקו בהסכם ולמניעת עגמות נפש.

קנייה ומכירה נבונה

הליכים כגון המתואר לעיל דורשים ליווי מקצועי ובחינת האלמנטים המשפטיים והפיננסיים של כל תהליך המכירה. עם מרכז העזרה לעסקים תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי העסק שלכם נמצא בידיים טובות ויימצא בידיים טובות עוד יותר לאחר שיימכר.

כדי לקבל מידע יעוץ וליווי של מרכז העזרה לעסקים, כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר ולקבל את כל הסיוע לו אתם זקוקים, מהידיים המקצועיות והמנוסות ביותר.