הלוואה בערבות המדינה לבית דפוס

עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לגייס את האשראי הנחוץ עבורם להשקעות בעסק, להקמת עסקים חדשים ולמימון הון חוזר. מדינת ישראל מעוניינת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים, מאחר והם נחוצים ליצירת מקומות עבודה וליציבות המשק והכלכלה המקומית. לכן, המדינה החליטה להקים את סוכנות הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, ממנה ניתן לקבל הלוואה בערבות המדינה לבית דפוס.

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק
מחשבון על רקע שטרות להלוואה

קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים מציעה מספר מסלולי הלוואות, בין השאר מסלול להקמת עסק חדש, מסלול להשקעות בבית דפוס קיים ומסלול הון חוזר. הלוואה בערבות המדינה נחשבת לאטרקטיבית במיוחד בגלל הריבית הנמוכה והערבות עד 75% מצד המדינה, עם זאת כדי לקבל את ההלוואה יש להגיש בקשה מסודרת הכוללת תוכנית עסקית מפורטת וערוכה מקצועית, לכן כדאי לפנות ליועצים שלנו כדי לשפר את הסיכויים לקבלת ההלוואה הנחוצה לבית הדפוס.

ענף בתי הדפוס בישראל                                                                                                     

ענף בתי הדפוס בישראל נחשב לתעשייה מסורתית, הענף נמצא בגדילה ובצמיחה וכיום יש בארץ כ-1,050 בתי דפוס בפריסה ארצית רחבה, כחצי מהעסקים ממוקמים במרכז. ענף בתי הדפוס מחולק לפי קטגוריות וציוד הדפסה – דיגיטלי, אופסט, פרוצס ובלט. קיימת תחרות גדולה בין בתי הדפוס ובגלל כושר ייצור גבוה הביקוש נמוך מההיצע, וניתן לראות כי עסקים שלא מצליחים להתמודד עם התחרות ושחיקת המחירים נעלמים מהענף, בעוד עסקים אחרים עם טכנולוגיות דפוס חדשניות קמים, וישנם גם מיזוגים בתחום.

פתיחת עסק בתחום בתי דפוס

פתיחת עסק חדש בענף הדפוס בארץ מחייבת הכרות מעמיקה עם מאפייני הענף והתחרות הגבוהה הקיימת בו. יש להיערך פיננסית לקראת הקמת העסק החדש מאחר ונדרשת השקעה גדולה בציוד דפוס ומחשבים, בכוח אדם מיומן ובמציאת מקום מתאים.

כאשר מעוניינים להקים בית דפוס חדש חשוב ללמוד את התחום לעומק, לבדוק את המתחרים ולהשקיע בשיווק ובטכנולוגיות חדשות כדי לגייס לקוחות חדשים וליצור בידול מהמתחרים. אחת האופציות לגיוס מימון לפתיחת בית דפוס היא באמצעות הלוואה מקרנות בערבות המדינה, יש פתרונות מימון נוספים לכן אין לוותר על ליווי מקצועי של יועץ פיננסי ועסקי.

בניית תוכנית עסקית לבית דפוס

כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה לבית דפוס, הן לצורך הקמת עסק חדש והן להשקעות בעסק קיים, יש להכין תוכנית עסקית מפורטת. התוכנית העסקית מלווה את היזם בהמשך הדרך ומתווה את פעילות העסק בתקופה הראשונה לחייו. את התוכנית העסקית מומלץ להכין בעזרת יועץ עסקי מנוסה של מרכז העזרה לעסקים.

בתוכנית העסקית יש להוסיף פרק פתיחה הכולל סקירה על השוק המקומי, פוטנציאל רווח, אחוזי רווחיות בית דפוס, מימון, שיווק ועוד.

כמה עולה לפתוח בית דפוס

עלות פתיחת בית דפוס משתנה בהתאם לסוג הציוד שמעוניינים לרכוש, יש מכונות דפוס שעלותן נמוכה ומסתכמת בכמה עשרות אלפי שקלים ויש מדפסות דיגיטליות גדולות ויקרות שמחירן עשוי להגיע למאות אלפי דולרים. מעבר להשקעה הנדרשת בציוד הדפוס, יש להשקיע בציוד מחשבים, מלאי מספקים שונים, ציוד משרדי, ציוד נלווה לבית הדפוס כמו גיליוטינה וכדומה.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית דפוס

גיוס אשראי לבית דפוס אינו דבר של מה בכך בגלל גודל ההשקעה והסיכון בענף. מימון לפתיחת בית דפוס ניתן לקבל מגופים פיננסיים שונים, ובראשם הבנקים, אך אלה אינם ממהרים לאשר הלוואות לעסקים חדשים בתחום תחרותי ורווי בסיכונים. לכן, אחת האופציות המשתלמות והאטרקטיביות ביותר היא באמצעות הלוואה בערבות המדינה לבית דפוס. יש להגיש בקשה מסודרת עם תוכנית עסקית.

את הבקשה יש להגיש לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, ולאחר ביקור כלכלן בעסק ופגישה בבנק, תחליט ועדת האשראי על היקף הסיוע ותנאי ההלוואה, במידה והבקשה מאושרת.

הלוואה בנקאית \ חוץ בנקאית לבית דפוס קיים

במידה ולא מצליחים לגייס מימון לפתיחת בית דפוס או להשקיע בעסק קיים, אפשר לפנות לבנקים ולחברות מימון חוץ בנקאי. אמנם, הלוואה חוץ בנקאית לרוב יקרה יותר, אך אין צורך להתמודד עם ביורוקרטיה מתישה וניתן לקבל את המימון הנחוץ בקלות ובמהירות. הלוואה בנקאית זולה יותר לעומת הלוואות חוץ בנקאיות, אך הבנקים אינם ממהרים לאשר הלוואות לבתי דפוס. עם זאת, יש פתרונות מימון שונים המתאימים לבית דפוס קיים, למשל ניכיון צ'קים ועוד.

טיפים לפתיחת בית דפוס

כדי לפתוח בית דפוס חדש יש לערוך סקר שוק מקיף כדי להכיר את המתחרים ועל מנת לקבל החלטות באיזה ציוד להשקיע ואיזה שירות להציע. בעזרת היועצים המנוסים של מרכז העזרה לעסקים תוכלו למצוא פתרונות מימון בתנאים מועדפים להקמת בית דפוס חדש או להשקעה בעסק הקיים, השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם כל הפרטים.