חשיבות מכתב כוונות מהבנקים

בסביבה העסקית מתבצעות עסקאות נדל”ן כל הזמן, בין אם מדובר באובייקטים המשמשים את החברה בפעילות השוטפת שלה ובין אם זה לצורך השקעה בלבד. לעיתים הנכסים העומדים במרכז העסקאות הנדל”ניות נמצאים תחת שעבוד של בנקים או גופים פיננסיים אחרים שמימנו את העסקאות הקודמות הקשורות לנכס. כדי להסיר את השעבודים ולרכוש את העסק בצורה מסודרת, יש צורך בביצוע מספר פעולות ביורוקרטיות מול הגופים שרשומים בשעבוד.

חתימה על מסמך להלוואה

חשיבות מכתב כוונות מהבנקים

מכתב הכוונות הינו מסמך מן הבנק או מגוף מלווה אחר שאליו משועבד הנכס, ובו רשום כי תמורת סכום מסוים ועד תאריך נקוב, הוא מתחייב להסיר את השעבוד ואת הרישום בטאבו. מעבר לתאריך זה, הגוף המלווה כבר איננו מחויב למסמך וזאת בגלל ההפרשים וההצמדות על הסכום.

לפיכך, במידה וחברה רוצה לרכוש נכס נדל"ן במיליון ₪ ומוציאה מכתב כוונות מהבנק המשעבד על 500 אלף ₪, היא יודעת שיש להעביר חצי מיליון בלבד למוכר ואת שאר הסכום לבנק שרשום בשעבוד. אם החברה לא הייתה בודקת את השעבודים על הנכס, הרי שהיא הייתה מעבירה את הכסף לגוף שלא אמור לקבל אותו ונכנסת לבעיה משפטית ופיננסית.

אנו במרכז למימון עסקי עומדים לרשותך בכל עת ומוכנים לענות על כל השאלות שמעניינות אותך בנושא חשיבות מכתב כוונות מהבנקים. אם אתה רוצה לקבל אינפורמציה נוספת, השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.