הלוואה לנכס מסחרי

כאשר אנו שומעים על לקיחת משכנתא בישראל, בדרך כלל מצטיירת לנו תמונה של משפחה הרוכשת דירה חדשה לצורך מגורים, משפרי דיור או אולי משקיעים בנדל”ן. ברם, קיימת גם קטגוריה שונה של אשראי נדל”ן שרלוונטית בעיקר עבור יזמים ואנשי עסקים והיא מתייחסת לתחום של הלוואות לנכסים מסחריים.

טופס משכנתא לנכס מסחרי

 

מאפייני הלוואה לנכס מסחרי

נכס מסחרי מניב נחשב לנכס נדל"ן מספק הכנסה כלשהי לבעליה, כגון מגרש חניה, בית מלון, חנויות, משרדים ועוד. מכיוון שהשימוש שנעשה בנכס הוא שונה מדירות למגורים, גם הערכות השווי לנכסים אלו ייעשו בצורה אחרת, מה שמשפיע באופן ישיר על הסיכויים לקבל הלוואות לרכישת נכס מסחרי.

דירה פרטית, לדוגמא, יכולה לעלות או לרדת בשווי הנומינאלי שלה ובכך מסתכמות ההכנסות של בעלי הדירה. נכס נדל"ן מניב לעומת זאת, יכול לייצר בנוסף לכך גם הכנסות חודשיות שוטפות מהשימוש המסחרי.

האופציות העומדות בפני רוכש פוטנציאלי שמעוניין לממן את הקנייה על ידי מימון לנכס מסחרי, הן פנייה לבנקים ולגופים חוץ בנקאיים.

תהליך קבלת הלוואה – נכס מסחרי

ברגע שיזם מעוניין לרכוש נכס נדל"ן לשימוש מסחרי באמצעות הלוואה חיצונית, עליו לפנות לבנק ולעבור תהליך שדומה ללקיחת משכנתא רגילה. לפיכך, מכיוון שמדובר על אשראי בסכומים גבוהים והחזר הלוואה לטווח ארוך, נציגי הבנק ירצו לנתח בצורה יסודית את היכולות הכספיות של הלווה, לבדוק את ההכנסות החודשיות שלו ורמת הסיכון הקיימת.

פרט לבחינת המאפיינים האישיים של הלווה, במקרה של הלוואה לרכישת נכס מסחרי נעשית גם הערכה של ההכנסות המניבות בעתיד. בין אם מדובר במשרדים להשכרה, חנויות או מגרשי חניה, הבנק יעשה בדיקות שווי וינסה לחזות את הרווחים העתידיים בעזרת שמאים ומומחים למימון.

מכיוון שהתנאים לקבלת אשראי מהבנק הוקשחו מאד בזמן האחרון, לווים רבים פונים לחברות פרטיות רבות שמאפשרות נטילת הלוואות עסקיות למימון נדל"ן מסחרי. היתרון של גופים אלו, כי הם מספקים גמישות רבה בהחזר האשראי ואף מספקים אפשרויות בחירה רבות למסלולים אטרקטיביים שלא קיימים בבנקים.

במידה ואתה מתעניין בנושא הלוואות לנכסים מסחריים, אנו במרכז העזרה לעסקים נותנים לך אפשרות להשוות בין ההצעות הזולות והאטרקטיביות ביותר של הלוואות לרכישת נכס. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.