הכנת תכנית עסקית

בניית תכנית עסקית יעילה ומקצועית היא אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך של הקמה ופיתוח חברה חדשה. הכנת תכנית כזאת היא לא דבר פשוט, כך שללא ספק נדרשת השקעה, מאמץ והתייעצות עם אנשי מקצוע. עם זאת, התרומה של תכנית עסקית מוצלחת לאורך זמן מפצה על העבודה שהושקעה בהכנתה הראשונית וניתן בהחלט לכתוב תכנית עסקית בתוך שבועיים או אף פחות.

נציג של הוסכנות לעסקים קטנים יושב עם בעל עסק

הכנת תכנית עסקית – איפה מתחילים?

בניית תכנית עסקית בסיסית מתחילה לרוב בהכנת התמצית שבה מפורט הרעיון המרכזי של הפרויקט. השאלות העיקריות שעליהן בעלי החברה צריכים לתת את הדעת הם: מה אנחנו רוצים לעשות, כיצד אנו רוצים לעשות זאת ומה זה דורש מאתנו. אם התמצית כתובה בצורה פשוטה ומדויקת, השותפים והמשקיעים הפוטנציאליים יוכלו להבין טוב יותר את המטרה העיקרית של החברה ולעבור לאחר מכן לבחינה מפורטת יותר של העסק.

יש לציין, כי במהלך בניית התכנית העסקית, בעלי החברה צריכים לקחת בחשבון שייעשה בה שימוש לצרכים פנימיים של החברה אך גם בעת יצירת קשר עם גורמים חיצוניים כגון בנקים, משקיעים, מוסדות פיננסיים שונים ועוד. לפיכך, חייבת להיות התייחסות לפרמטרים כמו קהל היעד של העסק, סכום המימון המבוקש, היקף מכירות ורווחים עתידי, מספר עובדים נדרש, סוג השירותים של החברה ועוד.

אנו במרכז העזרה לעסקים מעוניינים לקשר בין לווים עסקיים פוטנציאליים לבין חברות פיננסיות שמציעות את המסלולים המשתלמים ביותר של אשראי. מלא את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו ניצור אתך טלפוני במטרה לחסוך כסף וזמן על חיפושים מיותרים.