הלוואה בערבות המדינה לחברת אבטחה

ענף האבטחה בישראל מגלגל בשנה למעלה מ-9 מיליארד ₪, בענף מועסקים כ-105,000 עובדים, התחום נמצא בצמיחה מתמדת לאורך השנים, בעיקר בגלל המצב הביטחוני בארץ. חברות אבטחה מספקת שירותי אבטחה מגוונים לחברות, לארגונים, לאירועים, לרשויות מקומיות ולמשרדי הממשלה, כמו גם ללקוחות פרטיים.

שומר בחברת אבטחה

 

הדרישה לשירותי חברות האבטחה בישראל גוברת עם השנים, ניתן לראות מאבטחים של חברות שמירה ואבטחה במרכזי קניות, ברשתות מובילות, במוסדות חינוך, במוסדות ציבור, בכל האירועים ועוד. חלק גדול מהעובדים מועסקים כעובדי קבלן, כיום רבים מהם מאוגדים, במסגרת הארגון הארצי של מפעלי שמירה ואבטחה בישראל.

ענף חברות האבטחה בישראל

ענף חברות האבטחה בישראל מעסיק למעלה מ-100,000 עובדים, זהו ענף ההולך וצמח עם השנים, אך עדיין נחשב לתחרותי. בענף פועלות מספר חברות גדולות השולטות בנפח שוק יחסית גדול, יש גם חברות אבטחה בינוניות וקטנות המציעות לרוב שירות באזור מסוים או בנישה מסוימת.

נכון לשנת 2017 יש בישראל למעלה מ-250 חברות אבטחה, הן מתחרות בענף המגלגל מעל 9 מיליארד ₪ בשנה. לפי נתוני הארגון הארצי של חברות האבטחה יש דרישה גבוהה למאבטחים בגלל חוסר בעובדים, ראוי לציין כי השכר הממוצע של מאבטח הוא כ-5,000 ₪ בחודש, רק כשליש מהמאבטחים מורשים לשאת נשק.

מאחר והמשק הישראלי ומוסדות המדינה זקוקים באופן שוטף לשירותי חברות אבטחה, יזמים מעוניינים להשתלב בתחום, רובם בעלי רקע ביטחוני רלוונטי. עם זאת, הקמת עסק חדש בתחום האבטחה מחייבת הכרות מעמיקה עם הענף על מנת להצליח ולשרוד בתחרות. חברות אבטחה קיימות זקוקות לעתים למימון כדי לקדם את העסק, לחדור לתחומי פעילות חדשים ולפעמים כדי לחדור גם לשווקים בין-לאומיים.

פתיחת עסק בתחום אבטחה

פתיחת עסק חדש בתחום האבטחה מחייבת השקעה בציוד, בשכירת משרדים, בשיווק ועוד. זהו תחום תחרותי לכן חשוב לבחור מיקום מרכזי, למרות שרוב העבודה מתבצעת בשטח על ידי המאבטחים והמשרדים נועדו למנהלים ולאנשי הלוגיסטיקה והאדמיניסטרציה. יש חברות בכל הארץ, חלקן מציעות שירותי אבטחה בפריסה ארצית רחבה, אחרות מתמחות באבטחה מקומית באזור מסוים בארץ, או בנישה מסוימת למשל אבטחת קניונים, מוסדות חינוך, מפעלים וכדומה.

כדי להצליח בענף האבטחה התחרותי יש להשקיע משאבים עצומים בשיווק העסק, במיתוג וביצירת קשרים עסקיים לאורך זמן. רבים מבעלי חברות האבטחה מגיעים לענף לאחר שירות ארוך בשירותי הביטחון, וברשותם קשרים המסייעים להם להגיע ללקוחות גדולים ולחתום על חוזי אבטחה ממושכים.

בניית תוכנית עסקית לחברת אבטחה

כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה לחברת אבטחה ועל מנת לגייס אשראי להקמת עסק חדש בתחום או לצורך השקעה בחברה קיימת, חשוב להכין תוכנית עסקית מפורטת ומעמיקה. תוכנית עסקית נועדה בראש ובראשונה לבעלי החברה ולמנהלים הבכירים בעסק, היא מתווה את דרך הפעולה וכוללת תחזיות פיננסיות, צפי הכנסות והוצאות, יעדים ברי השגה, עלויות מימון ועוד.

כמה עולה לפתוח חברת אבטחה

עלות פתיחת חברת אבטחה עשויה להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים ולמעלה מכך, בהתאם למיקום העסק, עלות שכר דירה של משרדי החברה, השקעה בציוד, הכשרות מקצועיות לעובדים, שיווק ועוד. להקמת עסק חדש בתום נהוג לגייס מימון לפתיחת חברת אבטחה מבנקים, מחברות מימון חוץ בנקאי ומקרנות בערבות המדינה. אחת האופציות האטרקטיביות לגיוס המימון הנדרש היא באמצעות קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. ניתן לגייס עד 500,000 ₪ להקמת עסק חדש, אפשר גם לקבל הלוואה נוחה לצורך מימון הון חוזר או להשקעה בעסק קיים.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת חברת אבטחה

כדי לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת חברת אבטחה חדשה, יש להגיש בקשה מסודרת הכוללת שאלון, וחשוב לצרף מסמכים שונים לחיזוק הבקשה להלוואה. יש להכין תוכנית עסקית מקיפה ורחבה הכוללת סקירה על הענף, צפי הכנסות, פרק מימון, עלויות ביטוחים והוצאות נוספות, תזרים מזומנים וכדומה. כמו כן, אם בוחרים במסלול השקעות חשוב לצרף מסמכים פיננסיים ועסקיים כמו חוזי עבודה ועוד.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לחברת אבטחה קיימת

יש מגוון אפשרויות מימון להקמת חברת אבטחה, אפשר לקבל הלוואה דרך אחד הבנקים או לפנות למימון חוץ בנקאי. הלוואה בבנק פוגעת באובליגו, והבנקים אינם ממהרים לתת הלוואות לחברות אבטחה בגלל הסיכון בענף, לכן מומלץ להשוות הצעות מחברות מימון חוץ בנקאי, עדיף בעזרת היועצים של מרכז העזרה לעסקים.

טיפים לפתיחת חברת אבטחה

פתיחת חברת אבטחה מחייבת אתכם ללמוד את הענף, להכיר את המתחרים ולבחור מיקום מנצח. יש להשקיע משאבים גדולים בשיווק העסק, למתג את החברה וליצור בידול ממתחרים, ליצור מוניטין גבוה ולפתח מערכת קשרים כדי להצליח.

בעזרת היועצים של מרכז העזרה לעסקים תוכלו לגייס אשראי לחברת אבטחה ולקבל הלוואה בתנאים מועדפים, דרך קרנות מדינה או מחברות מימון חוץ בנקאי. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם עם הצעה משתלמת במיוחד.